Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Káros, hogyha esténként 2-3...

Káros, hogyha esténként 2-3 órát a hasamon van laptop és úgy nézem?

Figyelt kérdés

Valaki szerint rákot kaphatok a káros kisugárzása miatt. Tény, hogy mostanában fáj a hasam és a gerincem, de nem kötöttem a két dolgot össze.

Nagyjából egy hónapja csinálom így, elalvás előtt.


2022. dec. 5. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már háromszor meghaltam volna.de ha sugározna akkor akik gép előtt dolgoznak,már százszoros halottak lennének.miféle sugárzásra gondolsz,radioaktívra?
2022. dec. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a laptopot sajnálom. A szelőzőrácsait letakarod, e miatt jobban melegszik. Az pedig, hogy a meleg hasadon van szontén nem kedves a hűtésnek, mert passzívan sem tud leadni annyi hőt mint amennyit kéne.

Fiziológiai hatása a laptopnak nincs több mint a falban futó vezetékek okozta em sugárzás. Gondolom wifi, bluetooth bekapcsolva és 5 antennás router sugározza körbe a házban. Az nem zavar? Mert at 100x nagyobb sugárzás mint amit a laptop generál.

2022. dec. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1

Ezzel nyugtatom magam én is.

Nem tudom milyen sugárzásra gondolt az illető, nem is gondoltam bele akkor.

Én nem nem vagyok jártas ezekben a dolgokban, a magam 73 évével.

2022. dec. 5. 17:44
 4/11 A kérdező kommentje:

#2

Igazad van a melegedéssel kapcsolatban, erre eddig nem gondoltam.

A routeremen 2 antenna van.

Megmondom őszintén, hogy engem speciel semmi nem zavar, mert ha holnap meghalok sem éltem keveset, csak az ismerősöm mondatai szöget ütöttek a fejemben és általatok szerettem volna kontrollálni a valószínűségét.

2022. dec. 5. 17:50
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azok szoktak a rákkal jönni, akiknek fogalmuk sincs az adott témáról, de nekik valamiért gyanús, pl. a mikrohullámú sütők, mobil adótornyok, de említhetem a (nem kilószámra szedett) édesítőszereket is.

A gép hűtését (ha nagyon felmelegedne közben) nagyban elősegíti pl. egy kemény könyvre helyezés (alá mehet puha párna is akár), de vékony, és kisebb teljesítményűekre ez kevésbé jellemző, azaz nem probléma.

2022. dec. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagynénémék a mai napig mikor melegítik a mikrohullámú sütőben a kaját, 2-3 percig hagyják "pihenni hogy kimenjenek belőle a mikrohullámok".

Ugyanis a mikrohullám rákkeltő.

Legalábbis a hülyék szerint az. Hiába magyarázom nekik, hogy ez egyszerű fizika, mikor a kezedet összedörzsölőd az is melegedik. Ugyan ez a víznél, ha a mikrohullámok megrezegtetik a víz molekulákat, akkor az a súrlódástól melegedni kezd.

De nem, a Pista mondta, meg a Laci doktor a fészbúkon, meg a Jucus akinek amúgyis a lánya büfészakon végzett diplomás, és ők tudják hogy a mikrohullámok rákkeltők, hagyni kell hogy még kiszáll a kajából.


Most ezzel nem téged akarlak minősíteni, kérdező.

Csak hát az ostobaság az nagyon tud terjedni, és egy laikus számára nehéz eldönteni ebben a modern világban, hogy melyik az a technológia ami káros az emberre.

2022. dec. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5

Eléggé kicsi és lapos, én is könyvet szoktam alátenni.

Egy Apple A 1502 EMC 2875 modell.

Kaptam a fiamtól, de kár belém.:)...egyszerűbb is megtette volna.


#6

Egy pillanatig nem vettem magamra kedves 6-os, mert én nem állítottam, hanem kérdeztem.:)

2022. dec. 5. 21:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy 2014 körüli MacBook Pro, nagyon jó kis gép lehet még mindig.
2022. dec. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8

Nem tudom mikori, én tavaly nyáron kaptam a születésnapomra újonnan, mert előtte egy HP Pavilionom volt, nagyjából 12-14 évig. Nagyon szerettem, elnyűhetetlen volt és a céljaimnak megfelelt. Na az tényleg nagyon melegedett, a betűk is le voltak róla kopva, pedig a billentyűzet lett rajta 1x cserélve. Aztán lett ez, pedig esküszöm nem kértem.

2022. dec. 5. 21:54
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora hajcihő volt annak idején amikor megjelentek az első mobiltelefonok... mindenki agyrákban fog megdögleni, még az is aki hárommal az mellett áll aki telefonozik. Mellényzsebbe ne tedd, mert a szíved elsorvad! Nadrágzsebbe ne tedd, mert leszárad a farkad! Tartsd távold magadtól telefonálás közben, hogy túléld a hívást! Fülhallgatót nehogy használj, mert azon kétszer annyi hullám bombázza az agyad!

Emlékeztek?

És akkoriban 1000 emberből 1-nél volt telefon.

Ma pedig 1000 embernél 1900 telefon van. Minden telefon tucatnyi frekvencián tud adni-venni, 2G-3G-4G-5G, van bluetooth, wifi (az is kétfajta), nfc, vezeték nélküli töltés, infra és lézer, és mágneses tok, meg arcszkenner, meg ki tudja még micsoda. Minden ház tetején antennaerdő van. És történt valami az emberekkel a mobiltelefonok miatt? Az elbutuláson kivül semmi. De az sem a sugárzások miatt - hacsak nem a képernyőből áradó fényt mint sugárzást vesszük :D

2022. dec. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!