Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a véleményezek a Zenbookról?

Mi a véleményezek a Zenbookról?

Figyelt kérdés
Milyen a hűtése? Szabad ilyet venni? Nem lesz gond azzal, hogy túlmelegszik? Nem kicsi teljesítmény és passzív hűtés.
2022. dec. 13. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
az asus próbálta megcsinálni a saját macbookját kevés sikerrel
2022. dec. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem egy pár éves modellem van I7 8550U procival, 16GB RAM-al mx150-es vidkártyával.


Gamer vagyok, hobbim a játékfejlesztés, de ez egyértelműen nem gamelésre van kitalálva! Játékfejlesztés (unityvel) simán megy rajta gond nélkül, DE csak 2D-s, egyszerűbb játékok. A komolyabb 3D-t nem ezen csinálom.


Én programozó vagyok, munkára is használom (játékfejlesztés a hobbim csak). Teljesen megvagyok vele elégedve. Gyors, stabil, biztonságos (pedig windows van rajta).

Fémházas gép, mielőtt megvettem néztem róla hőkamerás felvételeket, főleg alul adja le a hőt. A monitornál fújja ki a hűtő a levegőt.


Általában csendes, de 1-1 komolyabb hajtásnál azért tud felpörögni és zajos lenni.


Designban szép matt, viszont a tetején minden ujjlenyomat meglátszik, mivel ott fényes.


Üzemidőben a 2-10 órás akksi idővel nagyon megvagyok elégedve. Általában 4-8 óra között jövök ki vele.


Utazás közben kényelmes, mivel 14''-os. Persze attól függ mennyire van hely, azért vigyázni kell rá. Én úgy szoktam használni, hogy az ölemben a laptoptáska és rajta a gép.


Ujjlenyomat olvasó a belépésben segít (utazásnál több okból is előnyös), a világító billentyűzet szintén jó utazásnál, vagy otthon az ágyból használva.


A hangrendszert ritkán használom, de ha hangosabb környezetben vagyok, akkor fülest kell használjak (pl forgalmas hely mellett szálláson jobban hallom a filmeket fülesen).

2022. dec. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

OLED kijelzővel BRUTÁL 😎


Nagyon nem igazán lehet válaszolni, mert ezen kívül a zenbook termékkategóriának brutálnagy az átfedése.


De pl nyilván hűtésben nem lesz a topon, mivel a vékonyság-könnyűség, dizájn az fontosabb szempont ennél a kategóriánál, így a dedikált gpu-s változatokba nem a legnagyobb TGP-jűek kerülnek be.


Arra figyelj, hogy úgy tudom vannak olyan darabok, amiben már csak forrasztott memória van, azaz nem bővíthető. Ha ilyen modellre esik a választásod, akkor a 8GB ram-osak instant kukák, nem jövőállók, és komolyabb feladatra már ma is kevés. 16GB a minimum.

2022. dec. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!