Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a probléma, hogy nem...

Mi lehet a probléma, hogy nem látja a laptomon az új ssd-t?

Figyelt kérdés

Laptop: acer swift 1, sf 114-32

Ssd: wd black sn770 250gb pcie gen4 nvme


A telepítő eredeti windows cd, külső usb dvd/cd olvasóval.


Olyan válaszok nem érdekelnek, hogy vigyed szervízbe. Vigye a faxom, le is húznak, meg kiszedik a jó alkatrészeket belőle, ebből nem kérek.



2022. dec. 23. 12:10
 1/7 Dongaben ***** válasza:
BIOS-ban látszik?
2022. dec. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ott se látszik.
2022. dec. 23. 12:51
 3/7 anonim ***** válasza:

A neten azt olvasom, hogy másnál is volt probléma NVME eszközökkel (nem látta a BIOS), illetve, hogy ez valószínűleg függ az alaplaptól, ami van az eszközben (ha jól értem ez változhat, annak ellenére, hogy ugyanaz a típus).

Ha régi a BIOS verzió, egy upgrade-det meg lehet próbálni, javítottam valamit az NVME driveren:

[link]

2022. dec. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Dongaben ***** válasza:

Ok. Hiba keresést mindig a legalacsonyabb szinten kell kezdeni (Feltételezve, hogy az eszköz jól működik.). Tehát: Szalagkábelt, csatlakozókat lehúzni, és újra csatlakoztatni. A bserénél kihúzódhatott valami. Ezt érdemes 2x, 3x megtenni, ha nincs eredmény.

Ha így sem Ok. akkor külső USB házban, vagy egy asztali gépen kipróbálni, hogy működik-e?

2022. dec. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dongaben ***** válasza:
ja, bocs. Hülyeséget írtam ismét...:)
2022. dec. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mielőtt megvettem, a boltban leteszteltettem hogy működik-e, 100/100-as. A laptopba ha visszateszem a régi ssd-t, ami viszont már m.2 ssd, azt látja bios is, és be is tud bootolni, csak 128gb nekem nem elég, ezért vettem nagyobbat.
2022. dec. 23. 22:19
 7/7 anonim ***** válasza:
M.2-es SSD lehet SATA-s interfészes és NVME-s interfészes. A 128 GB-s gondolom SATA interfészes
2022. dec. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!