Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van olyan informatikás szakma,...

Van olyan informatikás szakma, ahol elég az adatbázis kezelés?

Figyelt kérdés
A jelenlegi tanév végén lesz vizsgám, amely ha sikerül, akkor sikerül befejeznem a 2 éves, érettségire épülő rendszerüzemeltető technikumot. Ez alatt a 6 év alatt programozást (Python,C Sharp), weboldal készítést (HTML,CSS,JavaScrpit), adatbázis kezelést(MySQL), és hálózat üzemeltetést (hardverek, számítógép szerelés, protokollok, címek, és egyéb elméleti anyagokat is) tanultam. A hálózat üzemeltetés, a programozás, és a weboldal készítés értem el túl jó eredményeket, annak ellenére, hogy órán át készültem ezekre a számonkérésekre. Ezért döntöttem úgy, hogy az adatbázis kezelés felé fordulok.

2023. jan. 23. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Van igen, adatbázis adminisztrátor pl. nem egy helyen van rá igény. De azért oda több kell mint MySQL inkább Oracle az ami már labdába rúg.
2023. jan. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És van valahol ilyen képzés? Mert Oracle-t nem tanítottak.
2023. jan. 23. 21:40
 3/8 anonim ***** válasza:
2023. jan. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mármint úgy gondoltam, hogy Magyarországon.
2023. jan. 23. 22:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Itthon is vannak Oracle képző helyek. [link]
2023. jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van, Pl alap weboldalak összerakásához ez elég
2023. jan. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van külön adatbázis fejlesztő (database developer/engineer).


A mi cégünknél nekik van külön Database teamjük. Ők managelik az adatbázist, queryket optimalizálnak, táblákat, indexeket stb. hoznak létre, procedure-öket, function-öket írnak, a test keretrendszerüket fejlesztik Postgresql-ben. Illetve supportként is működnek, tehát bármi baj van, utána néznek.


Szerintem nagyon érdekes, és szép szakma. Ha ez érdekel, mindenképp van benne jövőd.

2023. jan. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Legtobb kepzesek angol nyelven vannak, nem veletlenul elvaras mindenhol idegen nyelv
2023. jan. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!