Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megbízható a freefilesync...

Megbízható a freefilesync backup szoftver?

Figyelt kérdés

[link]

Erre gondolok.

2 tb-os külső hdd-re szeretném hetente szinkronizálni a munka mappáimat, ezekben fontos adatok vannak, nem sérülhetnek meg. Nem veszhetnek el.

Ezek organikus adatok, futó programok, folyamatosan változó kódok, adatok. Van hogy elveszek belőle, van hogy visszarakok.


Szóval a szinkronizáló szoftvernek teljes mértékű átírást kell végeznie, méret összehasonlítást és törlést is a felesleges vagy az eredeti oldalon törölt fileok esetében.


2023. febr. 3. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Elsősorban a hardver megbízhatósága a lényeg hogy megmaradnak e rajta az adatok a szoftver csak kiadja az utasítást hogy a hardver fogadja azt be.

Fontos adatokat szeretnél tárolni és nem használod ki a 2tb tárhelyet akkor érdemesebb egy kisebb kapacitású de megbízhatóbb eszközt vásárolni az hogy ez milyen eszköz arról viszont fogalmam sincs.

2023. febr. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Teszteltem, jó kis progi. Mindenkinek ajánlom, csak használatnál állítsátok át a kétirányú másolást tükrözésre és az első oldalon legyen mindig a másolandó adat a másodikon pedig a biztonsági másolat.
2023. febr. 4. 01:56
 3/6 SIDLER22 ***** válasza:

Sokáig használtam én is. Szerettem.

Mostanra viszont Linuxra váltottam és itt, hiába egy multiplatformos programról van szó, nagyon gázul működik úgyhogy rsync-et használok.

De amúgy én is tudom ajánlani mindenkinek.

2023. febr. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak óvatosan!

Én azt használtam jódarabig. Viszont be volt kapcsolva, hogy fájlverziókból az utolsó 5-öt tartsa meg. Nem tudom pontosan miért, de nekem pl. a korábbi fájlverziókat mappából is x törlődtek olyan fájlok, amik nem lettek felülírva, azaz szerintem ott kellett volna maradniuk.


Ui.: lehet nehezen értelmezhető lett amit írtam, de a lényeg, hogy legyen emelett meghajtóklónod is! Pl. Aomei partition manager-rel, vagy freefilesync partition wizard-dal.

2023. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4, egyszerűen nem értem mire figyelmeztetsz.

Én tegnap teszteltem és simán rá mertem engedni 2-5tb-os tárolókra, amivel eddig manuálisan nyűglődtem. Egyetlen bájt vesztesége nélkül gyönyörűen átírt mindent a másik oldalra.


Ha nem állítom be a kétoldalú szinronizálást, csak a tükrözést a backup-ra elvileg nem bánthatja az eredeti file-okat.

Utána ahogy most írtam, végeztem egy teljes méret összehasonlítást és bájt szinten egyezett mindkettő. 2 tb-ról beszélünk nem 5 megáról.

(egyébként elképesztő a technológia, hogy ezt meg lehet csinálni ma már, néhány évtizede ez űrtechnológia lett volna)

2023. febr. 4. 13:56
 6/6 SIDLER22 ***** válasza:
100%
Mármint melyik része lett volna űrtechnológia? Hogy ennyi adatot tudsz tárolni egy fémlemezen? Vagy most már lassan egy köröm méretű kis chipen? Csak mert a fájlszinkronizálás azért nem akkora tudomány.
2023. febr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!