Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » PC szervíz végzettség nélkül?

PC szervíz végzettség nélkül?

Figyelt kérdés

Szeretnék indítani egy egyéni vállalkozást, melyben számítógépeket szervizelnék, konzolokat, laptopokat, pc-ket tisztítanék, tennék rendbe szoftveresen és építenék is különböző konfigos gépeket. Nincsen szervíz technikusi végzettségem viszont utánanéztem, hogy papíron nem kell hozzá. Persze szeretném rendesen csinálni emiatt egy idő után mindenképp megcsinálnám a tanfolyamot is de nem hiszem, hogy sok újat mondanának, jelenleg mérnökinformatikusnak tanulok és minden labor gyakorlatom jeles lett, emellett egészen kiskorom óta gyűjtöm a tapasztalatot, mindig is vonzottak a gépek és felfedeztem magam, önmagam tanítottam. A háztartásunkban minden gép az én kezem munkája, ismerősöknek is csináltam már. Jelenleg pár cégnél próbálkozom, hogy mehetek-e a számítógépeket rendberakni csak az nem tetszik, hogy nem tudok számlát adni. Itthon mekkora kereslet lenne erre, esetleg valaki járt már hasonló utakon?

Emellett az eleinte cég nélkül csak szájról-szájra munkával megbüntethetnek? Akár hardveraprón, egyéb fórumokon hirdetve magam?



2023. febr. 14. 20:15
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Azt pedig, hogy ehhez nem kell végzettség a kamara oldalán találtam: [link]
2023. febr. 14. 20:26
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

"Itthon mekkora kereslet lenne erre, esetleg valaki járt már hasonló utakon?"


Kereslet van, de nem fogod tudni úgy csinálni, hogy megérje.

Melléktevékenységnek jó, pl. PC-k és alkatrészek forgalmazása mellett vállalhatsz javítást de, de fő tevékenységként nagyon kevés.

Ráadásul nagyon sok a régi gép, a noname gép, amihez nem fogsz találni pótalkatrészt.


"Emellett az eleinte cég nélkül csak szájról-szájra munkával megbüntethetnek? Akár hardveraprón, egyéb fórumokon hirdetve magam?"


Vagy igen, vagy nem, ezt sosem lehet tudni.

2023. febr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Dunát lehetne rekeszteni a csak alkatrészt cserélni képes mókolókkal.

Alkatrészt javítani, rendesen diagnosztizálni is képes, felszerelt szakikból hiány van.

De a kérdés szempontjából mindegy, a lényeg hogy főállásba felfuttatni min. 5 év lenne.

2023. febr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Erre én is gondoltam, hogy a magyar köztudatban még nem lángol a ‘mentsük meg a földet, nem cserélem le’ vagy ‘fizetek még fele ennyit cserébe nem idén cserélem majd le’ szóval bizonytalannak bizonytalan vagyok ebben.

Aki fórumokon vagy apróhirdetési oldalakon hirdeti magát annak kell bármilyen számlaadó képesség? Csak mert sosem kérnek cégadatokat az oldalak és én eddig sehonnan sem kaptam ahol valamit igénybe vettem.


Nem csak cserélni szeretnék, megvan a tudásom ahhoz, hogy tovább is elvigyek egy-egy javítást mint a kikapcs-bekapcs vagy kivesz-betesz viszont papírom nincs róla (egyenlőre, még 1.5-2 év az egyetem amit egyenlőre szüneteltetek anyagiak miatt).

2023. febr. 15. 04:10
 5/21 A kérdező kommentje:

Emellett ami még nem világos, hogy kell-e legyen bármilyen eladói végzettségem vagy csak akkor, hogy ha van helyi üzletem is? (nem webshop)

Ha egy alkalmazottam is lenne akkor pedig üzletvezetői is kell vagy elég ha egyikünknek van egy eladói végzettsége? (műszaki eladóira gondolok, két hónapos képzést találtam erre)

2023. febr. 15. 04:47
 6/21 anonim ***** válasza:

"Aki fórumokon vagy apróhirdetési oldalakon hirdeti magát annak kell bármilyen számlaadó képesség?"


Igen, hivatalosan kell.


"Nem csak cserélni szeretnék, megvan a tudásom ahhoz, hogy tovább is elvigyek egy-egy javítást mint a kikapcs-bekapcs vagy kivesz-betesz"


Ez oké, de az esetek 90%-ban nem lesz rá szükséged, mert nem ilyen jellegű a hiba.

2023. febr. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Hintalow ***** válasza:
100%

Lehetni lehet, csak nem éri meg, a melók jelentős része kb.

"a gyerek játszani szeretne a legújabb játékokkal, ezért fel kéne turbózni a 10 éves konfigot, van rá 30 forintunk" jellegű helyzet, fizetni meg nem nagyon szeretnek.

Magánfelhasználóknál meg a nagy részénél laptop van, ott nem sokat lehet matatni benne, de ahhoz legalább szívás mire szétszeded.


Leáldozott szerintem már eléggé ennek a vonalnak, csak úgy mint a kis pc boltoknak, mára azokból is alig maradt.

2023. febr. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Igen, amúgy #3-ban főleg arra gondoltam, hogy sok a laptop, de az egész megyénkben 1 helyen vállalták az elromlott laptopom alapjapjának javítását.

Mindenütt máshol csak terelték a témát, "megteszünk mindent", de a vége mindig annyi volt: rendelünk neked új alaplapot a laptopba, ami lesz 300k, mert a gyártó csak alaplap+proci+videókártya+minden kombinációban árulja, hisz minden a lapra van integrálva.

Na ezt az űrt meg lehet próbálni kitölteni.

2023. febr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 xp ali ***** válasza:
Számlát adhatsz adószámos magánszemélyként 1 darabig. Aztán, ha megy, majd váltasz vmilyen vállalkozási formát. Papír nem kell hozzá. Tudás igen.
2023. febr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindenkinek :)


Én is tartok attól, hogy nincs már erre kereslet csak szeretném végre egy olyan állást amit élvezek is és ad szabadságot.


#9 ezt nem csak akkor lehet ha nem rendszeres/nem üzletszerű? Pl. Magánórákat lehet így adni, erről hallottam.

2023. febr. 15. 23:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!