Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egy konkrét...

Miért van az, hogy egy konkrét személynek nem mindig mennek át az SMS-eim? Senki mással nincs ilyen gond, nála viszont egy idő után egy felkiáltójeles megjelöléssel visszadobja.

Figyelt kérdés
Ő is azt állítja, hogy másoktól kap gond nélkül SMS-t, és én is tudok küldeni másnak. Olyan, mintha csak egymással nem működne sokszor. (De nem mindig, mert van, amikor meg jó...)

2023. febr. 28. 11:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Nincs esetleg néha olyan helyen, ahol nincs térereje,vagy szolgáltatói kihagyása?
2023. febr. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Egyelőre nem sikerült ilyet megfigyelnünk, mert mindig máshol volt, amikor ez történt. :s

Apukámról van szó, volt, hogy direkt kipróbáltuk itthon, egymás mellett állva, és mondjuk 5 SMS-ből 3 ment át, kettő nem, pedig nem mozdult senki semerre.

2023. febr. 28. 11:53
 3/14 A kérdező kommentje:

Ja, még annyi, hogy néha más színű háttérrel írja az üzenetem, amit már megkerestem, hogy az azt jelenti, hogy olyankor nem SMS-ként, hanem MMS-ként írja. Nem tudom, mitől függ ez sem, de mintha azok nem mennének át, amit így ír... (Ez is csak vele történik, bárki másnak pont ugyanígy gépelve teljesen normális SMS-ket tudok küldeni.)


Szóval rejtély egyelőre ez az egész. :D

2023. febr. 28. 11:54
 4/14 anonim ***** válasza:
Mert az MMS teljesen más mint az SMS... Ha eltéveszti nem megy át.
2023. febr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem olyasfajta kihagyásom volt régebben, hogy a telefon automatikusan váltogatott "GSM" és "UMTS" közt, egyiknek nem igazán volt térereje ott, ahol rendszeresen tartózkodtam, máshol ez nem fordult elő.

Véletlen időközönként nem értek el ilyenkor. Az okát sokáig kerestem.

A mai, korszerű telefonoknál előfordulhat -e ilyen, azt nem tudom.

2023. febr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha nincs térerő akkor a rendszer elküldi majd akkor, ha lesz a célkészüléknek újra kapcsolata a hálózattal. Ennek semmi köze ahhoz az eszközhöz, amiről az sms-t küldik.

És igen, az sms és az mms két külön dolog. Az mms-ért külön elő kell fizetni.

2023. febr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És akkor mitől függ, hogy néha MMS-t ír? Én ugyanúgy csinálok mindig mindent...
2023. febr. 28. 13:12
 8/14 anonim ***** válasza:
Te igen, de ő nem..
2023. febr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Milyen típusú a telefon és az ő telefonja milyen?

Régi telefonnal jártam úgy, hogy - valami fura módon - bizonyos személynél MMS-re kapcsolt SMS írás közben, vagy a hozzá társított e-mail címre akarta küldeni az üzenetet és visszadobta.

2023. febr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9-es! Igen, ez történik szerintem nálunk is. Nem mi csináljuk.


Samsung mindkettő, az enyém S22 Ultra, az övé A szériás, de sajnos a számát nem tudom. Viszont az a telefon sincs még 3 éves. Ő Vodafonos, én Telekomos vagyok, ha ez számít.

2023. febr. 28. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!