Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy több routerbő és switchből...

Egy több routerbő és switchből álló hálózatnál sárga felkiáltójel jelenik meg a kapcsolat ikonnál a windowsban. Hogy tudom megállapítni melyik eszközzel van a gond? Ip cím autómatikus, routerek nem ütköznek más átjáró mindegyik.

Figyelt kérdés
2014. jún. 10. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Lépésről lépésre...


-nevezz ki 1 routert, ami lesz a dhcp kiszolgáló. célszerű azt választani ami a netet osztja szét. a többinél tiltsd, csak switchként működjenek.

-minden routernek (logikusan) 192.168.0.1, 192.168.0.2, stb.. számozást adj.

- alapértelmezett átjáró csak 1 legyen. azé a routeré amivel kimész a netre (tőled kapod majd az ip-t is)

-a routereknek csak a LAN portjait használd. a WAN-t csak annál az egynél használd!

-switcheket értelemszerűen csak dugd be..


kb ennyi.


ha mindent jól csináltál, akkor a hálózat bármelyik pontjáról eléred az összes router admin felületét és látni fogod a netet is

2014. jún. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A routerek jól vannak beállítva mégis egy idő után sárga felkiáltó jel jelenik meg.Azt szeretném tudni ,hogyha valamelyik switch a rossz , akkor azt hogy derítem ki.Valahogy jobban , mint eltávolítással.Vagy ha eltávolítva , akkor hogyan tesztelem?
2014. jún. 10. 21:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hibát keresni csak úgy lehet, hogy egyesével kipróbálsz minden eszközt. Így ki lehet szűrni mi a rossz és mi nem.
2014. jún. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 SimkoL ***** válasza:
Egyik gépen sincs kézzel beállított IP ? Esetleg mobilon, táblagépen ? Én így jártam a fiam mobiljával, ha fellépett a wifire kis idő után ütközött az én gépemmel.
2014. jún. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
kézzel beállított ip nem ütközhet a dhcpvel. alap dolog, hogy kézzel más tartományból adunk meg ip-t
2014. jún. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 SimkoL ***** válasza:

'kézzel beállított ip nem ütközhet a dhcpvel. alap dolog, hogy kézzel más tartományból adunk meg ip-t' ...és vagy így van vagy nem. Nálunk is egy félreértés miatt lett ua. IP :) Nekem csak 6-8 gép van egy hálón kézi kiosztású IP-vel és a fene sem gondolta hogy a fiam az én 'magán' tartományomból választ IP-t - pont az utolsót valószínű ez volt a félreértés oka :)

Itt csak az lehet a megoldás, hogy végignézni az összes gépet, wifit letiltani, szűrni a hibalehetőségeket.

2014. jún. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2014. jún. 12. 08:28
 8/8 anonim ***** válasza:

#6 Nem tudom, melyik routernél hogy van, de pl nálam a router jelez (az admin felületen) ha a dhcp tartományból választanék fix ip-t. (még ütközésnek sem kell lennie)

De igazad van, előfordulhat... ezért célszerű a 100-255-ig dhcp-nek használni 0-100 pedig fixnek. vagyis én így szoktam ezért nincsenek ütközések :)

2014. jún. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!