Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux felhasználók, akik...

Linux felhasználók, akik Windowsról váltottak Linuxra. Mi volt az, amit legnehezebb volt megszokni?"

Figyelt kérdés
Tudnál adni néhány tippet azoknak a felhasználóknak, akik Windowsról váltottak Linuxra, és arra keresik a választ, mire kell figyelniük?

2023. márc. 12. 09:28
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
18%
Nem kell semmire figyelned, a problémák valószínűleg úgyis jönnek majd. Bármikor megtörténhet bármi. Egyszer csak nem működik a fejhallgató, nem akar kikapcsolni a gép, egyes weboldalak esetleg nem működnek.
2023. márc. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnék olyasmit mondani, ami kifejezetten nehézség lett volna. Volt persze pár furcsaság, mondjuk a meghajtó-betűjelek hiánya, vagy az, hogy a két rendszer eltérően kezeli a rejtett fájlokat, de ezt sem nevezném nehézségnek, inkább csak furcsának. És ulag belegondolva logikusabb is.
2023. márc. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 P.O.C. ***** válasza:
72%

Igazából sosem engedtem el a Windowst, de van néhány dolog ami miatt mégis kénytelen vagyok Linuxozni.


Az a gond vele, hogy nem nagyon céloz meg köztes szintet. Értem ezt úgy, hogy aki csak netezik videózik rajta, semmi komolyra nem használja az el tud vele lötyögni. A másik réteg meg a totál kocka, komoly programozó ismeretekkel, komoly angol tudással.


Köztes réteg, aki nem akar fél napot a neten, fórumokok bújásával tölteni hogy működére bírjon valamit, ami Windows alatt két kattintásra megy. Szereti a nagy kompatibilitást, minőségi szoftvereket, amihez a saját nyelvén is talál értelmes, részeletes leírást, videót. Ne adj isten még játszana is, az jobb ha fel se rakja.

2023. márc. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Néztem egy videót a YouTube-on, ahol egy YouTuber először próbálta ki a Linuxot. Telepítés után egyből a Steamet akarta telepíteni, majd a böngészőben kereste a "Steam for Linux"-ot, pedig a Package Managerben benne lett volna.


3 éve 99%-ban csak Linuxot használok, mivel nem vagyok játékos, csak programozni és sakkozni szoktam, amihez a Linux tökéletesen megfelel.


Amikor megnéztem a videót, annyira magamat láttam benne, hogy az első reakcióm az volt: "Telepítsünk valamit a böngészőből!" USB-t bedugtam, de nem találtam sehol. Sajnos még jó videót nem találtam a témában, ezért is tettem fel a kérdést. Ha valaki új a Linuxon és megtalálja ezt a kérdést, akkor legyen segítsége, nekem anno sokat segített volna

2023. márc. 12. 10:12
 5/40 P.O.C. ***** válasza:
58%

#4: Hát ez az, hogy a nagy átlag nem szokott hobbiból nekiülni programozgatni.

A kezdő szintet kb. egy idióta is elsajátítja. Eleve nem nehezebb feltelepíteni, mint egy Windowst. Alapból ott van a böngésző, a Libre Office amivel egy két doksit is meg tud formázni, kaja receptet írni, házi költségvetést nyilvántartani, meg mit tudom én. Van egy szoftver központ, amiből le tudsz tölteni egy sakk app -ot, stb.

Az igazi szopás akkor van, mikor valaki ennél többre vágyik, de mégsem akar fél napokat előtte ülni, csak azért, hogy a különböző szarságaira találjon megoldást.

A driverek (ha vannak) mindig sokkal gyérebbek, mint amit Windowsra írnak kisebb funkcionalitással. Egy régebbi HP nyomtatón pl nekem nem is kezelte a duplex egységet, ha fejem tetejére álltam akkor se. Közben meg Windows 10 alatt simán működött (pedig Windows 7 -es volt hozzá a legújabb driver)

Jó esetbe kikötsz valami fórumon a gondoddal, ahol sok beképzelt alak, magas lóról beszél veled, kedik azzal hogy nyisd meg a konzolt (mert anélkül Linux alatt kb. halott vagy). Olyan véletlen sincs, hogy felmész X hardver vagy szoftvergyártó oldalára, megnyitod a FAQ -t és minden ott van fehéren feketén, mit kell csinálni. Mert eszük ágában sincs normális Linux támogatást adni egynek se.

2023. márc. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
40%
#1 Ez inkább a vindózra jellemző.
2023. márc. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Jó, hogy említetted, hogy lehetnek driver hibák a Linux használata során.


Azóta, mióta Linuxot használok, mindig ellenőrzöm, hogy az eszközöm támogatott-e Linux alatt.


Például nekem egy HP wifi dongle-m nem működött, ezért vettem egy ASUS-t. Pedig rengeteg időt eltöltöttem azzal, hogy megpróbáltam megtalálni a megfelelő drivert hozzá.


A Linux egy jó rendszer, és nagyon szeretem, de sokszor nem beszélnek arról, hogy milyen hátrányai lehetnek.


Nálam még mindig fent van a Windows dual bootban, csak ritkán használom, ha valami nem megy Linuxon, akkor legyen backup-om. Alapból a Linuxra bootolok, mindig úgy állítottam be.

2023. márc. 12. 11:07
 8/40 P.O.C. ***** válasza:
27%

#6: Mindkettőre jelző. Csak a Linuxé mindig sunyibb, nehezebben kezelhető. Tudom, sok kockának olyan a Linux Mint egy Jehova tanújának maga Jehova. Hiába nem lehet a szánkra venni.


Pár éve egy Linux mint -en frissítést indítottam. Meg is feledkeztem róla hogy pötyög a háttérbe, de el kellett menni otthonról ezért kikapcsoltam. Persze nem szólt volna, hogy most mivan, kilőtte figyelmeztetés nélkül a gépet. Utána már be se bootolt a linux, azt mondta Kernelpanic. Na mondom fasza.

Vissza kellet állítani egy korábbi kernelt (hogy máshogy, ha ne a rohadék parancssorba). Elment vele 2 órám.

A Windows ilyet azért nem csinál. Eleve figyelmeztet, ha frissítés van. De még váratlan áramszünet esetén is, az esetek 99% -ában vissza tudja magát állítani teljesen automatikusan.

2023. márc. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
76%
#8 Igaz, a vindóznál maga a frissítés teheti tönkre az oprendszert :D
2023. márc. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 P.O.C. ***** válasza:
35%
#9: "Tönkreteheti", ja egymillió emberből egynek, utána meg megy a csámcsogás, mert a Windows nem hibázhat, azt nem is emberek csinálják. Valóságban csak bugokat csinálhat, amit szintén az emberek töredéke vesz csak észre. Linuxot a szerény kis 2% körüli felhasználóbázisával jó hogy nem támadják annyian. A kisebb népszerűség miatt, a hibák is jobban rejtve maradnak, vagy aki szóvá teszi őket, az is le van ugatva, hogy biztos csak User error.
2023. márc. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!