Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Elvesztek örökre az adataim?

Szvatopluk01 kérdése:

Elvesztek örökre az adataim?

Figyelt kérdés
Egyik nap nem akart bekapcsolni a gépem ezért elvittem szakemberhez. Telepítettek rá új windows-t és elmondásuk szerint átmásolták rá az összes adatot, a biosba is belenyúltak. Amikor hazavittem konkrétan a windowson kívül nem volt rajta semmi csak pár program és pár szükségtelen dokumentum. Felhívtam őket és azt mondták amit át lehetett átmásoltak és nem tudnak mit csinálni. Az összes fontos dokumentum, kép, videó, emlék elveszett.

2023. márc. 13. 15:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
Átbsztak! Semmilyen adatmentést nem csináltak szerintem! Nem is értem, miért viszed szakemberhez! Azok mind ilyenek!
2023. márc. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Szóval egy helyen tároltad ezeket az adatokat?? Akkor valójában nem is voltak fontosak.
2023. márc. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagy valószínűséggel igen, mivel felül lettek írva az adatok.


Eső után köpönyeg jelleggel, nota bene (jól jegyezd meg):

* A fontos adataidról - a biztonsági mentés 3-2-1 stratégiája ( [link] ) értelmében - minimum 3 külön meghajtóra (alkalmasint külső merevlemezre) - amiből kettő az adatfeldolgozás (a számítógéped) helyéhez közel tárolsz, egyet meg távol - készíts bizonsági mentést

* A szakember azt fogja lementeni, amire megkéred. Ha nem tudja, hogy melyik könyvtárban tárolsz fontos adatokat, akkor "hasraütés-szerűen fog improvizálni", ami nem mindig a várt eredményt hozza.

Éppen ezért egyértelműen kell fogalmazni, hogy mit szeretnél és ajánlatos erről az átadáskor - ha nem adnának - jegyzőkönyvet kérni.

2023. márc. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
2/2 Köszi a válaszod csak nem ez volt a kérdés. Azzal hogy próbálsz belekötni mindenbe nem fogok előre jutni semmiben.
2023. márc. 13. 15:33
 5/13 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, hogy pontosan hova másolták.
2023. márc. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hová másolták, nekik kéne megmondani? Csináltak egy másik partíciót és oda, vagy a dokumentumok mappában van? Látsz C mellett másik partíciót, D-t a sajátgépet megnyitva?
2023. márc. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6 os válaszoló van egy C meghajtó amin a windows van és egy D amire másolták az adatokat. Átnéztem az egészet de semmi nincs rajta szinte.
2023. márc. 13. 15:55
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor nézd meg a C-n a dokumentumok mappádat.
2023. márc. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Kérdezd meg, hova másolták!?
2023. márc. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%
Miért van a kulcsszavak között a backup, ha nem volt? Mellesleg szép is lenne, ha jelszó nélkül hozzáférnének a dokumentumaidhoz, azok szerintem titkosítva vannak/voltak a lemezen.
2023. márc. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!