Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tudom feltelepíteni...

Miért nem tudom feltelepíteni a windows 10-et?

Figyelt kérdés
Van egy Dell laptopom, nem mai, de win 7-el vettem, szóval a win 10-nek futnia kellene rajta, hiszen van ennél régebbi laptop is amin fut. Feltelepíti a windows-t, 64 bit-eset telepitettem ra, mert olyan volt a 7 is, de már kínomban a 32-eset is megpróbáltam. Szóval miután feltelepül a windows, újraindul a gép és utána nem tudom folytatni, hanem kiír egy olyat hogy nem sikerült és telepítsem újra, majd kikapcsol. Hivatalos oldalról töltöttem le pendrivera, nem értem mi lehet a gond

2023. márc. 23. 14:01
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

#17

Köszönöm! Viszont ennyire már nem merek belemenni. Még nem szereltem szét laptopot és nem merek vele megpróbálkozni

2023. márc. 24. 21:46
 22/27 anonim ***** válasza:

Végső megoldás...

Win7 vissza, és neten keresztül frissítsd 10-re, én így telepítettem elsőre. (Ha még működik így)


Ha a win7-et tartósan aktiváltnak látja, az lesz a win10 is. Aztán eltávolítod a win7-re való visszaállítási lehetőséget, kicsit beállítasz ezt-azt.

Vagy próbáld DVD-től telepíteni a win10-et, annak menni kéne.

2023. márc. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Rendben megpróbálom! Viszont régen volt egy olyan funkció vagy minek nevezzem rajta, amivel a win 7-et a BIOS-ból bármikor vissza tudtam telepíteni, bármi baja volt a laptopnak. Nem cd-vel kaptuk a windowst hozzá, hanem így vettük meg ahogy most leírtam. Viszont egyszer valaki hozzányult a gépemhez, hogy ő majd megcsinálja mert ért hozzá, én naív elhittem. Azóta rossz és akkor gondoltam hogy rátelepítem a win 10-et. Az a funkció eltűnt vagy nem tudom hogy lehetne előhívni, hogy vissza tudjam rakni a 7-et rá.
2023. márc. 24. 23:16
 24/27 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=AaYMKKRsnM0


De egy Win10 DVD-ről már lehet simán sikerrel jártál volna. Ha win7pro volt, akkor 10pro szükséges, ha home akkor az.


Nincs meg a leírása?

2023. márc. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Digitális licenc van a win7-hez, ezért telepítheted a win10-et, azt kap.

1-DVD-ről könnyebb, win10 dvd.

2-Vagy 7 vissza és frissítés ez a gép win10-re a MS oldalán, amennyiben még működik ez.

1-est próbálnám elsőre.

2023. márc. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Haburc ***** válasza:
Sajnos az a valaki törölte a visszaállítást tartalmazó partíciót. Egyébként gyanítom, hogy mi lehet a hiba. Lehet, hogy a HDD hibás. Nem szokot csak úgy ilyen hibaüzeneteket kirakni. Volt már egy pár gép a kezem alatt. Volt olyan, hogy nem lehetett telepíteni. Betöltöttem USB-n a hirens win 10-et, megnéztem HDD sentinellel a vinyó állapotát, kiderült, hogy rottyon volt a vinyó 4%-os kondíció. Utána kiderült, hogy leejtette az illető a laptopot. Javaslatomra kicseréltette SSD-re, azót is megy a gép. Kb 2 éve volt.
2023. márc. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

25/

Win7-hez még nem volt digitális licenc, a matricáról kell leolvasni a kódot. (vagy programmal kiolvasni a meglevő win7 rendszerből)


A kérdezőnek linkelve lett hogy kell win10-et telepíteni. Csak egy pendrive kell hozzá (vagy dvd). És a matricán levő aktiváló kód. Semmi más. Teljesen mindegy mi van most a lemezen. Nem tudom mit vacakol vele még mindig.

2023. márc. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!