Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kripto vagyon örököltetésére...

Képernyőkép kérdése:

Kripto vagyon örököltetésére vannak digitális módszerek? Okos szerződésekre gondolok vagy valami hasonlóra. Például hogy az örökösökmek adok egy olyan jelszót ami csak a halálom

Figyelt kérdés

esetén érvényes vagy mondjuk a megadás pillanatától 5 év múlva érvényes És ha öt év múlva még élek akkor módosító újabb Öt évre


Persze felmerülnek egyéb kérdések is hogyha halálom után hozzáfér a kripto vagyonomhoz akkor hogy fog utána adózni?


2023. márc. 29. 03:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%

#10: Fizikai tárolásnál - és itt az ügyvédi letétre gondolok - legalább van jogszabály a tárolásra, van jogilag elszámoltatható személy, akit felelősségre lehet vonni.


Ha benne sem bízol meg, akkor a fizikai formátumban tárolt adatot titkosítani kell és a titkosítási kulcsot magadnál kell tartani.

2023. márc. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
De nem ez a kérdés hanem az időzített jelszó ervenyesites
2023. márc. 29. 13:00
 13/20 anonim ***** válasza:

#12: Az időzített jelszó érvényesítést az ügyvédi letét, az örökösödési szerződés és a halálod triumvirátusa adja.

Szóval amikor meghalsz, az örököseid felkeresik az ügyvédedet, aki közli velük, hogy a nálad levő titkosítási kulcs birtokában kiadhatja a letétjében tárolt, titkosított adatot.

Persze ez bizalmi dolog.

2023. márc. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Szoftveresen gondoltam
2023. márc. 29. 14:27
 15/20 NTBS ***** válasza:
0%
Szerintem váltás valós pénzre.
2023. márc. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szasza (bitcoin hírek, yt csatorna) követési listáján van egy kriptó, amit ő mindig hagyaték tokennek hív, de nem tudom, hogy az releváns-e számodra, meg a rendes nevét se tudom. De valszeg ilyesmiről szólna, amit szeretnél.
2023. márc. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nahh, mai videóban is volt, így el tudtam csípni 😃


FKX-et hívja hagyatéktokennek. Fogalmam sincs, hogy hogyan műxik. Nézz utána.

2023. márc. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Hát köszi a tippet jobban örülnék ethereum alapunak de utánanézek mi ez
2023. márc. 29. 20:46
 19/20 anonim ***** válasza:
82%
Bankban bérelsz egy széfet, a kripto pénztárcádhoz tartozó 24 szavas magot egy papírra leírva belerakod. Törvény szerint halálod után a széf tartalma az örököseidé.
2023. márc. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A 24 szavas seep parseokból 12 szót átadsz az örököseidnek most, arra az esetre ha veled történe valami a másik felét az ügyvédednek egy lezárt borítékban, egyéb végakaratod kíséretében. A 12 szóval önmagában egyik sem tud mit kezdeni.


Egyébként van kifejezetten kripto ügyekkel foglalkozó ügyvéd, még kriptóban is lehet nála fizetni és vannak kifejezetten kriptóval foglalkozó könyvelők.


Nekem csak sejtéseim vannak. A kriptovalutát lényegében realizáláskor kell leadózni, akkor is a nyereséget. Persze ehhez be kell vallani hogy az ember mikor mennyi kriptovalutához jutott és milyen árfolyamon.

Én azt gondolom, hogy az örökösd nem ussza meg realizálásokkor a 15% adót ha csak nem olyan országban él ahol adómentes.

2023. máj. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!