Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a laptopommal?

Yuutanori kérdése:

Mi lehet a laptopommal?

Figyelt kérdés

Kaptam egy használt laptopot, Asus G551j (gaming)

Az előző tulajdonosa nem használta fél évig és egy társas ház kis pincéjében tartotta...

Nekem adta, én pedig töltőre dugtam.

Az egér pad alatti jelzések között az akkus jel narancssárgán világit. A villanykörte pedig zölden. De nem kapcsolt be, semmi hangot nem adott be.



2023. ápr. 13. 01:03
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Lepusztult az akkuja. Kikell venni az akkut, és úgy töltőről elindítani. Majd ha már bekapcsolt, akkor visszateheted az akkut. Remélhetőleg életre kel. Ha nem, akkor csak töltőről lehet használni. Ha a leírt módszerekkel sem akar működni, akkor vlsz. nem véletlenül került le a pincébe. Akkor is szokott ilyet csinálni, ha az alaplapon az energiaellátás/töltés vezérlés részegység bemondja az unalmast.
2023. ápr. 13. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Az egyes átver! Nehogy újra áramra dugd, lehet, hogy szét van cseszve a belső adapter! Szervízben nézesd meg!
2023. ápr. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Milyen belső adapter lenne mégis? Nem a 220-at dugod közvetlen a laposba, nem véletlenül. Töltőről minden további nélkül kéne mennie, még ha a töltésvezérlő része esetleg meg is adta magát és az akksiját pl nem tudja többet tölteni.
2023. ápr. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
#2 Na, te sem véletlen vagy fél pipás..
2023. ápr. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Próbáltam akku nélkül is bedugva, de nem működik úgy sem.

Meg kérdeztem azt akitől kaptam. Azt mondta hogy működött, csak azért került le a pincébe, mert minden felesleges cuccot oda tesz.

Alapból szobát bérel és nincs sok helye meg szekrénye pakolni. Így csak oda tudta levinni.

Nyomtam a bekapcsoló gombot 40 masodpercig és lassan villogott az akku-s jel.

2023. ápr. 13. 08:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Pincében tárolta, lehet hogy a pára kinyirta. Alaplapon nem látsz semmi drasztikusat?
2023. ápr. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nem. De elviszem szerelőhőz inkább, hátha tud kezdeni vele valamit.
2023. ápr. 13. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!