Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A számítógépet kikapcsoljátok...

A számítógépet kikapcsoljátok éjszakára, vagy alvó üzemmódba teszitek? Ha nem kapcsolom ki, csak alvó üzemmódba rakom, károsodik a számítógép? Mennyi idő után érdemes újraindítani?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 16. 22:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%

Még ha minimálisat is fogyaszt, semmi értelme bekapcsolva hagyni, ha nincs feladata. Főleg, hogy kvázi nincs különbség időben, hogy alvásból kel-e, vagy bekapcsolom.


"Mennyi idő után érdemes újraindítani?"

Nincs ilyen....

2023. ápr. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Milyen feladatai lehetnek a gépnek, amit alvásból tud végezni?
2023. ápr. 16. 23:11
 3/19 anonim ***** válasza:
Kettőt találhatsz.
2023. ápr. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Légyszi elmondanád?
2023. ápr. 16. 23:26
 5/19 anonim ***** válasza:

Alvásból feladatot végezni?? Semmi.


Amúgy szerver felhasználásban vannak különféle alvás/idle módok, amik tökéletes készenlét mellett minimális fogyasztást adnak. C states -re keresve fogod megtalálni őket. de normál asztali windowsban ha rámész az alvásra, akkor az gyakorlatilag mindent kikapcsol, csak a memóriát tartja életben, mert az csak addig tárolja az adatot, amíg áram alatt van. így biztosítja az azonnali folytatás lehetőségét.

igazándiból nem sűrűn szoktam hasz.álni az alvó módot, csak ha valami hosszadalmas projektben vagyok,ezer program és oldal van megnyitva...


de ha csak pár megnézendó yt videót raktam.félre, akkkr nincs értelme alvó módba rakni. Kikapcsolom, és majd előzményekből újra megnyitom.

2023. ápr. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
13%
Az asztali PC-m 5-10 másodperc alatt boot-ol, 15. másodpercnél már megnyitva megy a twitch stream. Szóval semmi értelme az alvó módnak manapság, max akkor ha extra lusta vagy a feladatot menteni esetleg a böngészőben az ablakokat újra megnyitni. Laptopot viszont hónapokon át nem indítottam újra. Mindig csak lehajtom, lemerülni nem szokott szóval max akkor indul újra ha frissít a Windows valamit.
2023. ápr. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Streamer vagy?
2023. ápr. 16. 23:50
 8/19 anonim ***** válasza:
Alvó módnak az az értelme, hogy onnan folytatod ahol abahagytad. Sokkal kényelmesebb onnan kezdeni, mint mindent újra megnyitni, főleg ha éppen dolgoztál valamit. Azt állítani, hogy nincs semmi értelme hatalmas nagy hülyeség. Én egyébként hibernálni szoktam.
2023. ápr. 17. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
28%
Én nagyon ritkán kapcsolom ki a gépeim, általában alvó módban szoktam hagyni őket, mert sok mindent megnyitva hagyok, és így távolról is fel tudom ébreszteni és el tudom érni őket, ha valamilyen adatra szükségem lenne róluk.
2023. ápr. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Akkor van értelme hosszabb időre készenlétbe rakni, ha az akkori állapot nem (könnyen) állítható vissza pl. még nem mentett, szerkesztés alatt lévő fájlok miatt. Kárt nem okoz, csak feleslegesen fogyasztja az áramot, igaz, nem sokat, mondjuk 1W-t.
2023. ápr. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!