Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A számítógépet kikapcsoljátok...

A számítógépet kikapcsoljátok éjszakára, vagy alvó üzemmódba teszitek? Ha nem kapcsolom ki, csak alvó üzemmódba rakom, károsodik a számítógép? Mennyi idő után érdemes újraindítani?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 16. 22:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Manapság a kikapcsolt állapot is csak készenléti mód, minimális fogyasztás úgy is van. Nem sok értelme van kikapcsolni.
2023. ápr. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
60%

Nem lesz baja az alvó módtól. Ez inkább egyéni szokás kérdése.

Nekem asztali gépem van, én ki szoktam kapcsolni és lekapcsolom az elosztót is, szóval a készenléti sem megy. Így tovább bírja a táp (már 15 éve szolgál hűségesen). NVMe SSD van a gépben, GRUB menütől 8-10 másodperc alatt betölt, szóval nem gond mindig bekapcsolni. Alvóba nem szoktam tenni, de aki szereti mindig ugyanonnan folytatni, annak jó lehet, pláne laptopnál.

2023. ápr. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Kikapcsolom. Ma már nem sok idő mire újra elindul, ki lehet vátni azt a 15-20 másodpercet.....

Sőt még a hosszabbítót is lekapcsolom, hogy minimális áramot se fogyasszon.

2023. ápr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ami téged érdekel kérdező az az, hogy bekapcsolva marad e vagy sem. Ahogy láthatod itt a valaszolokba, a felmenok még azt tanították hogy kapcsolják ki ne fogyaszzon áramot(beidegzodes) . Ami valójában okorseg. Nekem éjjel nappal megy a számítógép (torrent). KB 1000forinttal fizetek többet, mint ha folyamatosan lelenne kapcsolva 😁van értelme? Sztem nincs.
2023. ápr. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
0%

Nemzetközi informatikai cégnél dolgozom, Maceket használunk.

Soha, senki nem kapcsolja ki a gépét. Havonta egyszer újraindítom, amikor valami nem akar működni rajta.

Macet nincs értelme kikapcsolni. Windows gépről nem tudok nyilatkozni.

2023. ápr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
#15 Ennek ehhez semmi köze, azt is írhattad volna, hogy a villanyt sem kapcsoljátok le éjszakára. A Windows mellől is fel lehet állni szó nélkül, egy idő után (beállítástól függően) szépen "elalszik", ahogy az elmúlt minimum 20 évben.
2023. ápr. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
0%

Tudom, hogy a Windows is alvó módba kerül.

Azt nem tudom, hogy azok a gépek hogy vannak megépítve, mert akik elmagyarázták, hogy a macet miért nem kell kikapcsolni, azok valami hardveres dolgokról is beszéltek.

2023. ápr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ilyen szempontból nem különbözik a MAC és a Windows. A mai gépek simán bírják ha folyamatosan be vannak kapcsolva. Amúgy meg a MAC is csak most kezd átállni az ARM architektúrára (vicces, hogy másodjára váltanak architektúrát...), amíg Inteles volt, addig aztán nem különbözött hardveresen a PC-től.

Nem mellesleg nem csak MAC és Windows van, hanem Linux, BSD és még a többi.

2023. ápr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Jogos, utóbbit nem használtam, Linuxot meg eddig csak olyan gépre tettem fel, amin előtte windows futott. Arra nem is gondoltam eddig, hogy az oprendszertől is függhet, de tök jó gondolat.
2023. ápr. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!