Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha valamit letöröltem a...

Ha valamit letöröltem a gépemről és a kukából is kitöröltem, fietős programon kívül van más megoldás hogyan szerezhetném vissza (ha számít, 21 hete történt)?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 18. 12:48
 1/5 A kérdező kommentje:
Akarom mondani, 2 hete történt, nem 21.
2023. ápr. 18. 12:48
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Ez attól függ, hogy felül lett-e írva az adatterület, ahol az a fájl volt. Ha igen, és SSD-t használtál, akkor 0% a helyreálíltás valószínűsége. Merevlemeznél elméletileg egy kisebb vagyonért cserébe TALÁN még a megfelelő eszközökkel helyreállítható... de otthon valószínűleg ezt már egy fizetős program sem fogja visszahozni. :( (Kivéve, ha mondjuk azóta nem is nyúltál a géphez... vagy ha baromi szerencséd van, és még ép az adatterülete.)
2023. ápr. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még a fizetős program sem garantálja a helyreállítást, ha azóta is használva volt az eszköz és felülíródott a törölt dolog. Ezt megelőzni lehet biztonsági mentésekkel, utólag marad a kísérletezgetés a helyreállításra. Szakembernél sem ingyenes, de még a fizetős program sem csodaszer.
2023. ápr. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mit jelent, hogy "felül lett írva az adatterület"?

Amúgy nem az SSD-n volt a cucc.

2023. ápr. 18. 19:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Amikor törlöd a lomtárból a fájlokat, azokkal nem történik más művelet, csak egy jelölést kapnak hogy felülírhatóvá váltak. Amíg ez nem történik meg, van esély a helyreállításra (az adatmentő program megkeresi, és leveszi a jelöléseket, ezzel ismét láthatóvá válik a "törölt" tartalom), amit az eszköz további használata nagyban ront (mert növeli az esélyét, hogy megtörténik új fájlok létrehozásával az így megjelölt fájlok felülírása).
2023. ápr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!