Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » GNOME 44 asztali környezetnél...

GNOME 44 asztali környezetnél hogyan lehet az ablakok tetején lévő sávnak (title bar) a magasságát kisebbre venni?

Figyelt kérdés
Szerintem indoktalanul "vastag" az a sáv, pazarolja a képernyőterületet. Úgyis csak az ablak címe és a bezárás gomb van rajta, nem tudom miért olyan magas. Próbáltam keresni shell extensiont erre, de nem találtam. Elvileg van hozzá valami CSS fájl, bár ehhez nem nagyon értek, de ha csak 1 számot kell benne átírni, akkor azt megtudnám csinálni. Az a baj, hogy nem találtam a fájlt sehol. Fedora 38

#linux #Fedora #Gnome 44
2023. ápr. 25. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:

"Úgyis csak az ablak címe és a bezárás gomb van rajta, nem tudom miért olyan magas."


Mert általában nem csak az ablakvezérlők vannak rajta, hanem a program fő funkcióit is onnan éred el, lásd a képen: [link]


A legtöbb Gnome-os programnak nincs menubarja, mert a titlebar és a menubar van összeolvasztva a headerbarba, így a titlebarral+menubarral rendelkező programokhoz képest helyet spórolsz.


Ha olyan programot használsz, ami nem támogatja a headerbart, akkor nem igazán tudsz mit tenni. Ha az adott programot lehet témázni (mint pl. a Firefox), akkor témázd, ha engedi elrejteni a titlebart, akkor rejtsd el, vagy esetleg használd teljes képernyőn.

Egyébként alig nagyobb a headerbar, mint a Windows 10 titlebarja.

2023. ápr. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a dconf-editorban van erre lehetőség , ha ott sem akkor passz.


Óvatosan vele, de szerintem ott lesz a válaszod.

2023. ápr. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!