Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A RAM ,vagyis pc-n a memória...

A RAM ,vagyis pc-n a memória (laptop) rendszerbetöltés után alaphelyzetében mi kér 40 százalékot ?

Figyelt kérdés
eddig hibátlanul működött a gépem mindig. elő-elő fordult időnként azért ,hogy voltak hasonló gondok a memóriával ,és rendszerindításkor valami elkezdte zabálni azt, de midnig visszaállt aztán később magától. egész eddig 2-5,max 10százalékos Proci.Ram és lemez kihasználtsága volt a rendszernek alapból,de a 10 százalék is csak addig volt, míg fel nem ébredt teljesen a gép, de most hosszú idő után (kb1évután) filmnézés közben ismét jelentkezett ez a hiba ,és a szokott 60-65 százalék helyett 100 százalékra ugrott a kihsználtság. ez tuti valami hiba miatt van ,de mi miatt lehet (?) ez itt a kérdés.. amúgy régebbi ,2011 es Lenovo laptopról van szó. (kinézetre patika és rendszerileg gyengébb de eskü totál megvagyok elégedve vele,nem véletlen nem cseréltem még le xd rajta volt most a FarCray3 , Flatout2 , dragon ball budokai3 ps2 emulátoros,gta san andreas és a FEAR Platinum kiadás..csak azért írtam le mert önmagában a játékoktól soha nem volt problémám és webböngészéskor,filmnézésekor sem. mivel amúgy nem játszom már egy ideje laptopon, ezért most töröltem is ezeket a játékokat ,de ez független a problémától. rendszerfrissítési hibára gondolok ..sőt inkább tudom is, hogy emiatt lehet a baj ,de meghallgatnék szívesen véleményeket ,úgyis ,hogy már meg is szűnt a probléma xd (újraindítottam a gépet) xd vagy még egy hibalehetőség ,mostanában csak alvóba kapcsolom a gépet ..ez is okozhat nem várt problémákat ? köszi előre is a válszokat. érdekesség lehet még ,hogy ugye megvan nyitva a böngésző,megy a youtube 1080p felbontásban a vidik ,plussz ez a gyakorikérdések weboldal így van 58 százalékon a RAM ,a Proci és a lemez is 2-10 százalékon ugrál. Amúgy volt hogy játék közben is ment a youtube és hibátlanul futott minden és kb ennyi RAM-ot foglalt minden más is ..talán a FarCray3 indításakor volt közel a 70 százalékhoz..ekkor már azért fszán melegedett is a gép ,máskor soha

2023. ápr. 28. 17:23
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsánat közben kapcsoltam hogy hülyeséget írtam ..A RAM alap helyzetben 35-40 százalékon állt mindig ,ahogy most is. De a hiba így is adott xd
2023. ápr. 28. 17:26
 2/4 anonim ***** válasza:

A feladatkezelőben megtudod nézni, hogy mi használ sok RAM-ot.

Az enyémbe 16GB van.

[link]

2023. ápr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudod, hogy a százalék nem izagán jelent semmit? Nem mindegy, hogy minek a százaléka... nekem pl. 18%-ot használ csak....

Amúgy 64GB-om van.


Amúgy a nagy RAM használat nem gond.. attól nem lesz lassú semmi.. amíg van szabad... Sőt... ha nem használnád ki, akkor feleslegesen vetted meg...

2023. ápr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mint azt a fentiekben elmondatm utólag hülyeséget írtam a 40 százalékkal mert az teljesen jó. Az volt a gond ,hogy szokásosan elkezdtem filmezni és egy idő múlva az ilyenkor szokásos 50-55 százalékos RAM terheltség helyett 100 százalékra növekedett az igénybevétel,ami látványosan ölte a gépem .. és az én esetemben muszáj nézegetni mi ,mennyi RAM-ot kér ,mert ebben a laptopban össz van egy 4GB azt távesz xd Ez 2011-ben egy középszerű gép volt..ettől márcsak a gamer gépek voltak jobbak és ha jól emlékszem valami 200 ezer körüli áron vehettem akkoriban. ezt csak érdekességként írtam
2023. ápr. 29. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!