Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hálózati probléma oka?

Hálózati probléma oka?

Figyelt kérdés

A gond megoldódott, csak kíváncsi volnék mi okozhatta, esetleg van valakinek ötlete?


Tegnap frissítettem BIOS-t ( Z590 Aourus Ultra ). Rendben megvolt a dolog, felment szépen, utána ugye mivel alapra álltak a beálíltások 3 dolgot állítottam: XMP, ResizeableBAR és a venti profilt tettem silentre.


Utána rendben használtam a gépet, többször volt újraindítva, semmi gond.

Ma délelőtt is bekapcsoltam használtam, újraindítottam és nem volt net.

Eszközkezelőben 10-es kód volt kinn az Ethernet controllernél, hogy nem sikerült elindítani.

Megpróbáltam sorban hibalehárítást, eszköz letiltását, engedélyezését, letöltöttem az alaplap oldaláról a drivert, próbáltam azzal, letöltöttem közvetlen Inteltől azzal sem ment.

Routert újraindítottam, kábelt kihúztam, vissza, még áramtalanítás is megvolt, BIOS resettel karöltve persze semmi.

Végső megoldásként a Win visszaállítást megpróbáltam kicsivel azutáni pontra miután BIOS-t frissítettem.

Nos ez utóbbi megoldotta.

De vajon mi okozhatta ezt az egészet? Azóta megpróbáltam többször újraindítani stb, egyelőre okésnak néz ki a dolog, de félek újra előjön, jó lenne úgymond megtudni az okát és esetleg kivédeni.


Valakienk ötlete esetleg?


2023. máj. 17. 13:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Hmm... talán valami frissítés jött, ami szétbarmolta a dolgot? Esetleg elállítottál valamit mielőtt kikapcsoltad, ezért másnap a legközelebbi bekapcsoláskor már megadta magát. Jó kérdés... Ha újra előjön a hiba, emlékezz, hogy csináltál -e valami olyasmit előtte, ami ezt befolyásolhatja. Esetleg települt -e a háttérben valami frissítés.
2023. máj. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!