Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopból kivett Hddre Windows...

Laptopból kivett Hddre Windows telepítése?

Figyelt kérdés

Van egy acer laptop, valamiért nem telepít kűlső hddről, megáll a betöltő képnél. A saját hddje le van formázva, így nem indul. Arra gondoltam kiveszem a saját hddjét és úgy teszek rá Windowst. Rufussal lehetséges, vagy belerakom egy pcbe és úgy telepítem fel.

USB m jelenleg nincs így nincs más lehetőség. Bios uefi vagy legacy legyen?



2023. máj. 21. 00:31
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

#20

Microsoft creátorral azért lehet UEFI telepítést készíteni mert ha a Microsoftól töltöd le a le a telepítőt abban install.esd fájl van, nem .wim, ami kisebb 4GB-nál, és ezt már lehet FAT32-re formázott pendrive-ra tenni.

De ha pl. az nCore-ról töltöd le telepítőt, ott már .wim fájlban van a telepítő, ami nagyobb 4GB-nál és ezt már nem lehet FAT32-re formázott pendrive-ra rátenni. De ezt megoldja meg a Rufus.


win.10 x64

[link]


win.11 x64

[link]

2023. máj. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Pl. ezt a telepítőt már nem lehet rátenni FAT32--re, hogy UEFI-vel lehessen telepíteni.

[link]

2023. máj. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

#16 - "Úgy 10 évvel ezelőtt igazad is lett volna, de a mai uefi-k 99% a már ismeri az ntfs-t is. Próbáld ki ha nem hiszed"


A Win.7 op.rendszer egyáltalán nem is lehetett UEFI-vel telepíteni. Csak a hozzáértőbbek tudták megcsinálni és pl. az aktiválásával is ügyeskedni kellet.

2023. máj. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Haburc ***** válasza:
Valóban olcsóbbak a pendriveok. A telepítőnek elég 8 GB-os, 16 gigásat láttam már 3-4 ezer Ft-ért. Nem egy tetemes összeg.
2023. máj. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Hozzá nem értőknek - GPT vs. MBR - minden, amit tudni érdemes az UEFI partícióról

[link]

2023. máj. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

#22

De, lehet. Ahogy a 15-ben már leírtam a mai gépek 99%-a már egyetlen ntfs partícióról is simán bootol. (Kivéve talán a gagyi brand gépek)

Ne kelljen már napokig győzködni a nyilvánvaló tényekről, inkább próbáld ki ha nem hiszed.

2023. máj. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

26 vagyok. Pár kép illusztrációnak:

[link]

[link]

[link]

2023. máj. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

"megoldotta a dolgot, így már fel megy" mct-vel.

Még lehet visszajön a kérdező hogy miért ment össze a sokszáz gigás hdd-je.. 😄

(és hova lettek róla az adatok)

2023. máj. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Haburc ***** válasza:
Lehetséges, mert a partíció törlés, formázás adatvesztéssel jár. Én már régóta úgy csinálom, hogy a rendszer meg a progik SSD-re vannak telepítve, másodlagos háttértárként HDD-t használok. Bár ritkán kell újra telepíteni, mert szinte csak netezésre, zene, film meg ügyintézésre használjuk a gépet. A szemetelés is át van irányítva HDD-re. Havonta egyszer törlöm a temp mappa tartalmát, meg kiürítem a böngésző tárat. Nem szokot gond lenni a géppel. Természetesen külső HDD-re kimentettem a fontos dolgokat. Én nem bízom a felhőbe, pedig van microsoft fiókom.
2023. máj. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Írtok ám marhaságokat, újabb változat win 10 nem ment fel, sőt behangyásodott a kijelző. Nem hogy elindult volna a telepítés, folyton ujraindult, ezért írtam hogy bios frissítés után nincs ilyen probléma. Most felment a win 11 is, csak a regeditet kellett módosítani, bypasscpucheck, a többi követelménnyel nem volt probléma. Jópárszor telepítettem már, de nem ilyen laptopot, ahol külön engedélyezni kell a boot menüt.

Telepítéskor törlöm az összes partíciókat, telepítő megcsinálja magának ami kell.

2023. máj. 25. 13:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!