Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyire tanultál az informati...

Mennyire tanultál az informatika szóbeli érettségire?

Figyelt kérdés
Na hat elegge jartas vagyok a microsoft officeban ennek hala nagyon jo lett az erettsegim. Ezt gyakoroltuk be info oran ezen kivul elvi reszt nem tanultunk igy elegge hianyos a tudasom. Szobeli tetelekrol semmit sem tudok
2023. máj. 26. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Semmit, józan paraszti ész az összes téma.
2023. máj. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Egyáltalán nem tanultam rá, hogy őszinte legyek meguntam, és úgy döntöttem, hogy nem érdekel. Legalábbis, csak 4 éven keresztül (Nagyítottuk, kicsinyítettük a betüket/táblázatoztunk).


A tanár még csak egy szimpla programozási példát, még csak egy szimpla, hozzáférési jogosultságos példát se mutatott. Én pedig nem akartam pazarolni az időmet, így hát, direkt megbuktam, hogy jó legyen.


Viszont, kérdező. Interneten, rengeteg anyag van arról amit a kérdésedben írtál. Én a helyedbe megpróbálnám onnan szedni az információkat.

2023. máj. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én már nem mostanában voltam... de aránylag sokat.

Emelt szinten voltam, de azt hiszem középszinten is van szóbeli.


Kb. a témák 80%-a szerintem tanulás nélkül is megy annak, aki képben van.


De a maradék nem biztos.


Egyrészt van 10%-nyi anyag elméleti, történelmi, fogalmi dolgokról. Pl. olyanok, hogy mi a különbség az adat és az információ között...


Másrészt van könyvtárismeret (értsd rendes nyomtatott könyvek kapcsán).

Itt azért van pár dolog, amivel képben kell lenni, pl. az "Egyetemes Tizedes Osztályozás"...


Mivel tételt húzol, ezért hiába vagy képben a 80%-kal...

Ha pont egy ilyen könyvtárost vagy egy elméleti, esetleg történelmi tételt (informatika történelme) kapsz és nem készültél, akkor az szívás.

2023. máj. 27. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3-ashoz kieg:


"a témák 80%-a szerintem tanulás nélkül is megy annak, aki képben van"

Ezt úgy értettem, hogy aki általában képben van az informatikával, követi a hardvereket, szoftvereket, olvasgat híreket, be tud állítani egy nyomtatót stb.


A fent említett többi dolog viszont szerintem még az ilyen emberkéknek is felkészülést igényel.

Én nem voltam például képben az ETO-val.

2023. máj. 27. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szigorú értelemben véve semmit. Azok már nem új információk, előtte éveken át tanultam, meg mivel érdekelt is, ezért folyamatosan "ragadtak rám" az információk, szóbeli előtt már csak át kellett olvasnom egyszer.
2023. máj. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!