Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mitől kapok folyamatosan...

Mitől kapok folyamatosan kékhalált a gépen?

Figyelt kérdés

Ma reggel ahogy próbáltam bekapcsolni a pc-met, kékhalál fogadott. Újraindítottam 10x, semmi se változott. Próbáltam secure boot-ban, szintén nem segített. Próbáltam visszallitani egy korábbi állapotba, nincs korábbi állapot elmente. Amikor törölni próbáltam a legutóbbi frissítést, hibát írt ki és nem engedte. Ugyanez történt amikor próbáltam újratelepíteni a fájlok megtartása mellett. Van néhány elképesztően fontos fájl a gépen, aminek nem szabadna elvesznie. :(


win 10, 64 bit. Nem változtattam semmit a gépen a legutóbbi használat során.


2023. máj. 29. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Biztos hardverhiba.vedd ki a háttértárat és vidd szervizbe vagy hívj szerelőt.
2023. máj. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, hogy újra kell telepíteni, tisztán, fájlok meghagyása nélkül.

Valami fájl megsérülhetett a boot-loaderben.

A nagyon fontos fájlokat úgy tudod megmenteni ha a meghajtódat csatlakoztatod egy másik működő gépbe és onnan kimented.

Hacsak 1 meghajtó van a gépedben, külön patíciót kellene létrehozni a rendszernek telepítéskor (elég 128 GB, 131072 MB) és a másikon tárolni a fontos dolgaid.

2023. máj. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Két meghajtóm van, csak rossz szokásom, hogy az aktuális munkámat csak az asztalon mentem el. De ezek után veszek egy külső meghajtót is a biztonság kedvéért.


Köszi a válaszokat.

2023. máj. 29. 16:32
 4/9 anonim ***** válasza:
2) szoftverhiba esetén lemezről lehetne bootolni,utána pedig ki lehetne javítani a sérült rendszerfájlokat.
2023. máj. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kell venned még pluszba meghajtót ha kettő van, csak mindig a másikra mentsd a fontos dolgaid ne arra amelyiken a rendszer van.
2023. máj. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szükség van a hibakódra. ALAPVETŐ! Alapvető hiba javítási procedúra, először is, megnézzük mi a hibakód, nem újratelepítünk, megpróbáljuk kijavítani a hibát, akkor telepítünk újra, ha a rendszer fájlok hiányoznak, egyes esetekben még akkor se.
2023. máj. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nincs előttem a gép, de úgy emlékszem, hogy 0x74-es hiba (Bad_system_config_info) volt. Erre azt találtam, hogy vissza kell állítani egy korábbi állapotba, amire azt írta, hogy nincs korábbi állapot mentve.
2023. máj. 29. 18:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Rendben, itt azt írják, hogy rendszerleíró okozta probléma.


[link]


Próbáljunk ránézni erre, ha nem működik a visszaállítós helyzet:


[link]

2023. máj. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elnézést, lemaradt némi információ, szóval.


[link]


Lesz egy ilyen mappa a gépeden, bootolható USB-vel, ha lehet Hirens boot cd azzal betudsz lépni, a fájlt átvinni egy másik gépre, majd a nirsoft-os cuccal megnézni azon.

2023. máj. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!