Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik Linuxos asztali környez...

Melyik Linuxos asztali környezet a legjobb érintőképernyőhöz?

Figyelt kérdés
Egy Shuttle X50V4-re szeretnék valami jó kis Linux rendszert, amin jó a felhasználói élmény érintőképernyővel. Jelenleg Fedora van rajta Xfce-vel, de sajna nem az igazi. Működni működik, de lényegében olyan, mintha egér lenne, az egérmutató is látszik, ez eléggé rontja a felhasználói élményt, hogy egérként (vagy inkább touchpad) működik az érintőképernyő. Próbáltam rajta Windows 10-et, ott úgy volt, hogyha megérintettem a képernyőt, akkor eltűnt az egérmutató, illetve az érintés helyén ilyen kis köröcske jelent meg, amíg az érintés tartott, ha viszont a csatlakoztatott egeret megmozdítottam, akkor visszajött a mutató. A Windows-t nem szeretem, úgyhogy valamilyen Linuxos asztali környezet kéne Fedorára, ami hasonlóan kezeli az érintőképernyőt, mint a Windows. Az érintés helyén megjelenő kis izé se kell, valami hasonló kéne, mint mondjuk az Androidos telefonok/tabletek, hogy alapból nincs mutató se, csak ha egér van csatlakoztatva. Ha esetleg külön programmal megoldható, akkor nekem úgy is jó, csak tényleg tüntesse el az egérmutatót, ne csak láthatatlanná tegye, mert ha valami felett hagynám a mutatót, akkor olyan lenne, mintha fölé lenne víve az egér, ezt is szeretném elkerülni.

2023. máj. 31. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Unity, sokan nem szeretik de szerintem az tökéletes érintőképernyőre.
2023. máj. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gnome esetleg. Az egérmutatót el lehet tüntetni, ha van psmouse modul betöltve, akkor annak eltávolításával, az X indulásakor a -nocursor paraméterrel, esetleg az unclutter programmal vagy egyéb módon.
2023. máj. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
KDE is egy jó jelölt erre, ott még lehet beállítani tudtommal akciókat, ha megérinted az egyik sarkot.
2023. máj. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Windows 8-on sem volt mutató érintőképernyőn 10 éve. Talán drivert kell letölteni előbb.
2023. máj. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Xandrosban láttam a múltkor kifejezetten érintőkŵpernyőre optimalizált DE-t. A baj, hogy annyira nem érintett a téma, hogy megjegyezzem a nevét.
2023. jún. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!