Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem tölt be a FreedomGPT. Mi...

Nem tölt be a FreedomGPT. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Letöltöttem számítógépre (windows 10), letöltöttem mind a 4 modelt, de bármelyikre kattintok csak a loading model felirat látható. Már lassan 5 órája indítottam el, de még mindig ezt látom. Mi lehet a probléma?

2023. jún. 3. 19:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos a grafikus felület elfedi, hogy mit csinál a program a háttérben.

Amikor elindítod a programot, nyiss egy Feladatkezelőt, és vizsgáld, hogy mit csinál. Először elvileg letöltené a nagy méretű modellt (érdemes megnézni, hogy a FreedomGPT/ mappába letöltötte-e a modellt) - ez a folyamat intenzív hálózathasználatával járna - egy fájlba, majd ezt a modellt betölti a memóriába - ekkor nagy lesz a memóriahasználata - majd ezt a modellt használja a számításokhoz - ekkor meg a processzorhasználata (függően attól hogy milyen rendszerű a CPU-t vagy GPU-t) lesz magas.

Ha valahol ez elakad, ott lesz a probléma.


Egy másik lehetőség, hogy az egész mögött levő LLaMAC++-t

[link]

használod. Ez parancssoros, kicsit többet kell vele berhelni (meg külön beszerezni a modelleket), de legalább valamennyire láthatod, hogy hol akad el az egész.


(Egyébként milyen gépen próbálod futtatni?)

2023. jún. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!