Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux alatt lehetséges lenne...

Linux alatt lehetséges lenne elérni valahogy a Realtek hang chip equalizerjét?

Figyelt kérdés
Ugye Windowsra van az a Realtek HD Audio Manager nevű program, amivel lehet szabályozni a Realtek equalizerjét. Linuxra sajnos nincs ez a program. Van ugye az alsamixer, de abban csak a mindenféle jelszinteket lehet szabályozni, az equalizer frekvencia szabályzói nincsenek ott. Láttam neten egy screenshotot, ahol egy más típusú hangkártya (úgy emlékszem, hogy Creative) esetén ott volt az EQ is az alsamixerben, de a Realtek esetén sajna nincs ott. Van valami olyan ALSA plugin, ami tudja ezt kezelni? Mondjuk Realtek ALC888 esetén. Kerülőmegoldásként ismerem az EasyEffects-et, ami a PipeWire-be ékelődik be, de ez a megoldás nem felel meg, mert létrehoz egy virtuális eszközt, ami bizonyos esetekben hátrány, ezért lenne szükségem a Realtek natív megoldására, hogy ne kelljen virtuális eszközökkel szórakozni.

2023. júl. 4. 18:35
 1/3 Tom Benko ***** válasza:
A Realtek oldala szerint 3.18 óta a kernelben van a driver. A disztród repójában érdemes rákeresned. Hogy onnan hogyan éred el, az már disztró/GUI függvényében változik.
2023. júl. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajna a Fedora repoban nincs semmi ilyesmi (RPM Fusion engedélyezve van), de emlékeim szerint Debian és Arch alapú rendszereknél se találtam ilyet korábban. Esetleg még valami ötlet a Realtekes equalizer elérésére?
2023. júl. 10. 22:20
 3/3 anonim ***** válasza:
55%

Itt a 3.5 fejezet fogalkozik az equalizerrel:

[link]

Persze az arch linuxra van, de esélyes hogy az auros packeges más disztróhoz is vannal (de lehet, hogy más néven, pl alsa-plugins)


Olvastam még, hogy a jdsp4linux és az elődje, viper4linux egész jók, de ezek nem tudom hogy működnek, mert még nem próbáltam ki őket

2023. júl. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!