Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux Tails telepítése usb...

Linux Tails telepítése usb meghajtóra lehetséges?

Figyelt kérdés

Szóval van egy teljesen üres 256gb-os usb3.2-es pendriveom, arra szeretném telepíteni, kvázi, mint egy hordozható oprendszer. Megoldható ez? (hogy a pendriveon legyen minden adat tárolva)

Illetve, ha megcsinálom, akkor annyi az egész, hogy bedugom egy gépbe/laptopba és indításnál a bios-ból kiválasztom, hogy a pendrive legyen az elsődleges indítási hely, és elindul a linux?



2023. aug. 2. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Tailst az pont erre találták ki, ez az egésznek a lényege, hogy pendrive-on legyen. De azt ugye tudod, hogy semmi adat nem marad meg? Tudsz benne olyan opciót választani, hogy tárolsz el adatokat, de az egész tailsnek ez a lényege, hogy a lehető legbiztonságosabb legyen, minek tárolnál adatot?


Egyáltalán miért pont tails kell neked? Van más linux is ami pendrive-ról tud bootolni, tails-nek csak akkor van igazán értelme, ha nagyon biztonságosan szeretnél darkweben munkálkodni.

2023. aug. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ugy gondoltam az adat tárolást, mint pl egy tutanota, signal vagy egy mega mint letöltött program, esetleg pár fájl lokálisan. Azért a tails-re gondoltam, mert az biztonságos már csak a tor hálózatt miatt is. Nem csináltam még semmit darkweben azon kívül, hogy egyszerűen elérhető oldalakat nézegettem, vásárolni/felbérelni valakit nem szeretnék illetve eladni se. így lehet értelmetlen maga az tervem, de egy próbának/játszadozásnak is teljesen jó szerintem.
2023. aug. 2. 15:27
 3/7 A kérdező kommentje:
de még milyen olyan linux van ami tud pendriveról bootolni? tudsz pár példát?
2023. aug. 2. 15:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Szinte bármelyik Linux.
2023. aug. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Aminek érdemes utána nézni, az a Persistent Storage:

[link]

2023. aug. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2023. aug. 2. 15:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Bármelyik Linux, de még Windows is.
2023. aug. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!