Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért "kapcsol ki" random a...

Miért "kapcsol ki" random a laptopom Simsezés közben?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy a laptopok nem játékra lettek tervezve, pláne ez, ami nekem van, kicsit régi már, és nem a legerősebb. Ha minden jól megy, kövi fizunál veszek egy normális gépet, és azt fogom játékra használni, de legalább az oka érdekelne attól még, hogy miért csinálja.

A Sims 4-ről van szó, ami sokkal jobban fut, mint a 3, maga a játék nem is laggol általában, és viszonylag hamar be is tölt. A 100 gigányi modjaimat nem is raktam bele, amikkel általában játszok, reshade sincs rajta, a grafikáját is lejjebb vettem, de az összes kiegészítő és kit megvan.

Túlmelegedésre gondoltam, de vettem alá ilyen ventillátoros valamit, ami valamennyire hűti, de így is kikapcsol, bár tény, hogy ez a cucc nem éppen a legerősebb, és játék közben így is nagyon meleg a laptop.

Néztem a feladatkezelőt játék közben, a procit annyira nem dolgoztatja meg, a RAM-ból használ 3,5 gigát, de 8 gigás RAM van benne (és minden más programot bezárok, miközben játszok).

Nem tudom elmagyarázni értelmesen, de olyan, mintha rendesen kikapcsolna, nem csak úgy "elszállna", nem ír ki olyankor semmit, csak elsötétül a képernyő és leáll, de kb 1 másodpercig tart a hang, amit ilyenkor kiad, nem csak egy tizedmásodpercig, illetve kövi bekapcsolásnál nem ír ki semmi olyat, ami arra utalna, hogy nem normálisan lett kikapcsolva és helyreállítást kérne (a Chrome sem ír ki ilyet, bár általában nincs megnyitva közben, de amikor igen, akkor nem írja ki ezt később).

Csak Simsezés közben történt ilyen, netezés közben még soha, más játék nincsen rajta, sőt, 1-2 kisebb programon kívül kb semmi sincs a gépen. Próbáltam akksiról is, töltőről is, de mindkét esetben ez történt.

A játék minimális rendszerigényét eléri, sőt, az ajánlottat is. Illetve játszottam már rosszabb laptopon is a Sims 4-gyel, sok moddal és reshaddel is, és még az sem csinált ilyet. A Sims 3-ról, és a 15 évvel ezelőtti asztali gépekről meg ne is beszéljünk, azok sem csináltak ilyet.



2023. aug. 17. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szar a hűtés, túlmelegszik. Tegyél a laptop alá 2 kis állványt vagy valamit, hogy az alja ne asztalon/ágyon stb legyen, hanem alatta áramolhasson levegő
2023. aug. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mikor volt utoljára takarítva, pasztázva?
2023. aug. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

Kiegészíteném az előttem hozzászólót, vegyél laptophűtőt, nekem is azon van. Kb. 8eFt-ért tudsz venni már jót. Megéri, mert enélkül előbb-utóbb kinyírja a géped, az meg azért drágább mulatság.

Amúgy nekem is megvan az ajánlott követelmény, mégis kb. 15 perc, míg odáig jutok, hogy el kezdjek tudni játszani vele. Gyenge a gép, ez van.

2023. aug. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

11 ezerért vettem ventillátoros laptop hűtőt, az van alatta, de ezt írtam fentebb is. Így is ezt csinálja. :/

Nekem azért 15 perc nincs, attól számítva, hogy rákattintok az ikonra, odáig, hogy a főmenün túl a mentésemet is betöltse, kb 5-6 perc.

2023. aug. 17. 17:45
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Sims 4-ben van beállításoknál olyan, hogy laptop üzemmód. Pipáld be és vedd a grafikát maximum medium-ra. Gamer besorolású laptopomnál ez működik, meg a 2 hungarocel talp. 1#
2023. aug. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, nem ertem a lepontozást, na mindegy. 5-ös, ez nálam már megtörtént.
2023. aug. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1) a hűtőpad nem a gépet hűti, hanem az asztalt óvja meg a laptop melegétől. A laptopban a chipek (cpu és gpu) termelik a hőt. Van rajtuk hűtőborda. Ezeken keresztül adja le a hőt. A külső ventilátor nem fújja ezeket a bordákat, így semmit sem segít a hőmérsékletekben.


2) a jelenség nagyon gyanús, hogy túlmelegedés. Bár lehet táp gond is. Előbbit egyszerűen ellenőrizheted egy mérőprogrammal, ami tud log-olni. Így kikapcsolás után is visszanézheted az adatokat. (Pl Hwinfo talán? Nézz utána)


3) ha a túlmelegedés a gond, akkor meg kell találnod az okát. Lehet a ventilátor adta meg magát. Akkor azt cserélni kell, párezer ft +szerelés. De megoldás lehet egy egyszerű újrapasztázás is (hőközlő anyag a chip és a hűtőborda között. Ez segíti a hőátadást a hűtőbordára azzal, hogy eltünteti a légréseket, kitölti, így teljes felületen átkerülhet a hő ahűtőbordákra, ahol mégnagyobb felületen adhatja le a hőt a környező levegőnek.) Tehát ez el tud öregedni, meg tud keményedni, és elveszítheti a képességeit. Mx-4 pl párezer +szerelés ez is.


Párom gépében is 8GB RAM van. Egy 4020U proci és egy korabeli MX GPU társaságában. Jó szar grafikával, de 1080p játszható. Tehát nem igazán van gépigénye ennek a játéknak. Mennie kell a laptopodon. Nem a játékkal van gond, ha így kikapcsol a gép.

2023. aug. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#5: Köszi, megpróbálom, már gondoltam rá, csam féltem, hogy annyra rossz lesz a grafikája, hogy élvezhetetlen lesz a játék.


#6: Én se értem, én nem pontoztam le senkit.


#7: Letöltöttem azt a programot, de nagyon bonyolultnak tűnik, mit kell néznem rajta? A hőmérsékletet megnéztem, most, amikor csak az a program és a Chrome van megnyitva, 49 és 53 fok között váltakozik (a proci). Ez ondolom, nem túl jó. A maximális 59, az átlag 54.

Szerintem működik a ventillátorja, mert olyan hangja van, mintha menne. Csak nem hiszem, hogy túl jó alapból. A másik megoldás is elég bonyolultnak tűnik, meg mire elviszem szervízbe, megvárom, hogy kész legyen, pont ott leszek, hogy inkább veszek egy gépet.

2023. aug. 18. 11:39
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem értem azt a programot, elindítottam egy videót Youtube-on, és máris megváltoztak a hőmérséklet adatok. A jelenlegi 60 fok lett, a maximális meg 77. 😳
2023. aug. 18. 11:41
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es:

Kijelentetted, hogy a laptophűtő semmit nem ér, de utanaolvastam, majd leteszteltem a sajat gepemet is. Hat ki kell abranditsalak, mert nincs igazad! A huto teszi a dolgát, olyan 5-8 fokot mindig lehut, sims-nel nem a gep ventijet hallom vadul porogni, hanem megy alatta laptophuto gep szep halkan.

Szoval hasznos sot, nalam azota nincs retteges, bogy kinyirja a jatek a mar 8 eves amugy jol mukodo laptopomat.

2023. aug. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!