Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Létezik hosszú Élettartamú CD...

Létezik hosszú Élettartamú CD vagy DVD?

Figyelt kérdés

2023. aug. 26. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Létezik, ez a készítői szerint 1000 évig tartó Millenial Disk, röviden M-DISK :

[link]

[link]

2023. aug. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az M-Disc kifejezetten hosszú távú, archiválási célra lett kifejlesztve. Létezik belőle DVD, és Blu-Ray is.

De egyébként (hagyományos, nem-M-Disc média esetén is) nagyon sok múlik a minőségen, és a tárolás körülményein. Nekem a 2000-es években megírt Verbatim lemezeim közül csak azzal volt probléma, amiket véletlenül rossz helyen tároltam. (Építkezéskor valaki a pincébe pakolta el, és elfelejtette onnan visszahozni, csak fél év után került meg. Na, azoknak annyi lett.) Amelyikeket normálisan tároltam, tűző napnak nem tettem ki, extra nedvesség nem érte, nem volt vegyszer közelében, és persze rendesen, vagy CD/DVD-tartóban, vagy az eredeti korongban tároltam, azok közül mindegyik tökéletesen működik még ma is. Pedig 15-20 éve írtam meg őket.

Egyébként állítólag az újraírhatók tartósabbak az egyszer írhatóknál. (De a legtutibb választás tényleg az M-Disc. Csak kicsit drága.)

2023. aug. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2023. aug. 26. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!