Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Gamer (kékfény védelemmel...

Gamer (kékfény védelemmel rendelkező) szemüvegben létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Alap esetben 1,5 dioptriás szemüvege van a gyermekemnek. Tehát ha külön veszek neki kékfény védelemmel rendelkező szemüveget, akkor amikor az van rajta félek, hogy a szemét megerőlteti a dioptriás lencse hiánya miatt.

Tehát olyat keresnék, ami az alap szemüvegére felcsatolható / felpattintható. Létezik ilyen? Ha igen, akkor linkelnétek, hogy honnan tudnék rendelni?


nov. 24. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem eleve a dioptriás szemüvegben van kékfény védő réteg? Lehet, hogy drágább, de külön lencse sem hiszem, hogy olcsó lenne. Nekem évek óta csak kékfény védelmes dioptriás szemüvegeim vannak.
nov. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem látom semmi értelmét a kékfény-védelemnek, az én szemem legalábbis nem rosszabb a napi mondjuk 12 órányi monitor/tablet/telefon/tévénézéstől. Régen ilyen szemüvegek a CRT monitorok sugárzásától védték állítólag az embert, de ettől már nem kell félni.
nov. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

De kettes, van mitol felni.

Lassan 25 eve ulok napiszintan valamilyen kepernyo elott. Utobbi 2 evig en is azt mondtam hogy semmi bajom, munkahelyen is volt mindig alap szemvizsgalat, mindig rendben volt.

Mig el nem kezdett fajni a fejem, mikor a munkahelyen bevasaroltak rakas alacsony felbontasu, pocsek minosegu laptopbol.

Elmentem szemeszeti rendelobe, ahol a gyerekkori ismerosom szakszeruen megvizsgalt, es kiderult hogy a bal szememmel van egy aprocska baj, de eleg hogy neha fajdalmat okozzon.

Kaptam rendes szemuveget a problemara, plusz kekfenyes szuro a lencsen. A fajdalom is elmult, es a szemem sem farad annyira.

Ugyhogy kerdezo, inkabb normalis szemeszeten erdeklodj ezzel a problemaval.

Az ilyen "gamernek" csufolt felpattinthato, ragaszthato, unikornisos csodamegoldasok akar meg ronthatnak is a helyzeten. Tudom hogy sokkal olcsobb valami Amazonos vacakot rendelni, de azokat nem orvosok aruljak.

nov. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor ez egyénenként változó lehet, mert én 1024x768 felbontású tabletet is gond nélkül bámultam 5 évig. A Spectrumhoz képest, amit tévén használtam gyerekkoromban, ez is sci-fi volt...
nov. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tablettel nekem se volt bajom, vedd figyelembe hogy az 7-8", max 10.

A laptop 15-17" mikor mar elegge latszik a kulombseg ugyazazon a felbontason. Tv szinten, van ahol a szoba masik felebol lehet latni a pixeleket.

Na meg a kepernyo tipusa, hattervilagitas sem mindegy.

Valoban inkabb egyeni problema lehet, de nem ajanlott felvallrol venni, foleg ha kesobbiekben baj lehet, mert utolag orvosok kozt is van aki megprobal segiteni, es van aki ott hagy megvakulni. Sajnos tapasztalat.

nov. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs szükség kék fény védelemre. Monitorok esetén biztosan nem, mivel azok alaból komolyan szűrik a kék fényt már. Nincs olyan, ami ne szűrné, elmúlt 10 évből biztosan. Felesleges a lencse. OLED esetében különösképpen hatékony, ott a kék fény kibocsájtás is már a totál minimumon van, szűrni se kell.


(Már ugye a káros kék fényről. Ami nem is mindig káros, mert segít az éberségért felelős hormon termelésében, amit napközben nem kéne blokkolni/szűrni, csak este.)

nov. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!