Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit esznek ezen a h.lye...

Mit esznek ezen a h.lye chatgpt-n az emberek? Nem sikerült normális választ kicsikarni belőle...

Figyelt kérdés

Hát volt időm ma vacakolni ezzel-azzal és regeltem, letöltöttem és próbálgattam.

Azt mondják teljes marketing kampányokat csináltatnak vele. Ehhez képet nálam az időjárász nem találta el. Most este 7-kor azt mondta, hogy süt a nap és 22 fok van. Háromszor kérdeztem vissza és mindig mást mondott.

A településemről kérdeztem és a wiki oldaláról (amit javarészt én írtam) dobott be néhány infót, de azt is össze-vissza és helytelenül.

Ez most mi a tök..öm????? Mit esznek az emberek ezen a sz.ron?????? Hát ha ez az MI, akkor k. nagy bajban vagyunk!



dec. 13. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
A publikus verzió nincs hálózatra kötve és aktuális adatokhoz sincs hozzáférése kisfiam.
dec. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem mesterséges intelligencia, és nem is mindentudó, nincs valós idejű és naprakész tudása a világról. Meg kell tanulni használni, és ne úgy képzeld el, mint egy mindenható eszközt ami bármilyen kérdésre megadja a válaszokat. Főleg ne olyan elvont, megfoghatatlan, nem definiált témában, mint "mondd meg milyen az időjárás".

Úgy sem működik, mint a Google, hogy megkeresi neked a kérdéshez leginkább illeszkedő találatokat, és azt copy-pasteli be neked, mintha helyetted keresne.

Ez csak egy nyelvi modell, ami tartalmi összefüggések alapján megpróbálja kitalálni, hogy egy kérdés kulcsszavaihoz milyen hasonló tematika illeszkedik. Ekkor tud előhúzni a háttér adatbázisból objektív információkat is.

dec. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem vagy PRO-s, vagy hogy hívják, akkor 2021 szeptemberéig terjednek az információi, nem hülye mindenki, csak ezt az elég fontos infót nem tudtad.
dec. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Kissé nagyzolónak tűnhet a "prompt engineering" kifejezés, de egy kezdő tudásához képest kábé így kell tekinteni azokra, akik otthonosan mozognak a prompthegesztésben. Nem egy valódi guru szint persze, maga az eredmény is van annyira korlátos, hogy ne kelljen emberfeletti effort kiaknázni a jót belőle, de pont a korlátai biztos ismerete a kulcs ahhoz, hogy jól fogalmazd a kéréseidet és hogy arra használd, amire való.
dec. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor ez is egy olyan értelmetlen baromság mint a facebook meg a tiktok. Van egy kis hype körülőtte, gyűjt rengeteg adatot és valaki rommá keresi magát.
dec. 14. 17:51
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
A körülötte 2x is rövid "ö".
dec. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%
Te nagyon a szemléleted szűrőjén keresztül értelmezed a válaszokat ember. Le is írtuk, mikre használjuk. Pár dologra tényleges svájcibicska már most is, nyilván nem kell nagyipari minőséget várni tőle még. Esélyesen meg lesz még pakolva modulokkal a háttérben, amik segítenek neki okosan válaszolni minden szempontból, és akár a betanítás szigora is segíthet kevesebb necces reakciót dobni. Elég sok elég nagy koponya gyűri magát rajta, szerintem olyan gond nem lesz, hogy elakadnak valahol... Most olyan, amilyen. Valószínűleg nem a leglényegesebb komponense lesz mondjuk egy AGI jellegű terméknek, inkább mint kommunikációs interfész lehet nagyon hasznos, és még smalltalkot is nyomat, ha úgy van. Neked az nem fér a fejedbe, hogy ez miért lesz jó, nekem meg az, hogy honnan a francból jönnek az ilyen emberek, akik nem arra törekednek, hogy a lehetőséget lássák az ilyen kisebb-nagyobb vívmányokban, inkább arról győzködik magukat, hogy semmire se jók ezek az eszközök, nehogy véletlenül félniük kelljen a változástól. Nem egészséges dolog.
dec. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!