Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az a hacker aki kiszivárogtatt...

Az a hacker aki kiszivárogtatta a gta6 videókat és életfogytiglanra ítélték annak a srácnak mekkora lehet a számítógépes tapasztalata ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés
dec. 23. 15:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy inkább a tudása, és hogy szerzett ilyen nagy tudást ilyen fiatalon?
dec. 23. 15:57
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem életfogytiglanra ítélték, ez így hülyeség.


Az orvosi szakvélemény szerint a srác súlyosan autista,emiatt itélték határozatlan időre orvosi kezelésre - ami valóban tarthat élete végéig is akár.


A srác autista és ezeknek van egy olyan képességük hogy képesek egy dologra teljesen ráfókuszálni, míg a élet többi részét teljesen kizárja az agyuk. Mondjuk az már már művészet, hogy az előző cselekményei miatt elítélték, óvadék ellenére szabad lábon lehetett és akkor törte fel a rockstar gamest a szállodai tv és egy mobiltelefon segítségével :D :D


Ez a tapasztalat dolog inkább korszakos társadalmi jellemző. Én 6-7 évesen még a mezőn játszottam,fikát gyúrtam és homokot ettem míg egy mai 6-7 éves gyerek már multizik telefonon vagy akár gépen. Ma már a fiatalok digitális nullpontja teljesen más életkorhoz köthető, mint ahogy ez nálunk volt.


Jack Rhisydernek vannak tök jó podcastjai "kiberbűnözőkkel" is és akad köztük olyan, ahol az elkövetők már 12-13 évesen hackeltek. Volt egy tinédzserekből álló komplett "bűndanda" akik az Xboxot törték fel és hozzáfértek még kiadatlan alfa és béta játékokhoz...

dec. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem néztem utána az ügy konkrét részleteknek de weboldalak felrörése azért nem olyan nagy ügy, tele van a net tutorialokkal minden létező hiba típushoz. Pentestingnek hívják a szakmát és sokszor nagyon banális módszerekkel(user id átírása egy speciális proxy burpsuit segítségével) lehet például hozzáférni más felhasználónak az adataihoz stb.
dec. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen egy átlag ember nem ért a gépekhez és ezért zseninek tartják ezt a “”””hacker”””” srácot, aki ráadásul akkora zseni, hogy le is bukott:D tessék itt olvashatsz részleteket: [link]


Ne értsetek félre, én 17 évesen füveztem heti kétszer és egyáltalán nem érdekelt a tanulás, a 11. osztályt kétszer jártam ki… utána megjött az eszem, elmentem egy könnyebb vidéki egyetemre és pentesterként dolgozok. Amit a srác csinált az szimpla social engineering, nagy technikai skilleket nem kellettek hozzá.


Bármelyik informatikus megtudná csinálni azt amit ez a srác, csak tudod miért nem teszik? mert hatalmas esély van lebukni és egy mentálisan nem beteg ember fél ettől, de ez a srác sajnos beteg és nem fogta fel ennek a nagyságát…


Ez az ügy remek példa arra, hogy megmutassa a médiumok mennyire szenzáció hajhászok és gusztustalanok, meg rávilágít arra is, hogy az átlag embereknek mennyire fogalmuk sincs az informatikáról, ami nem az ő, hanem az oktatás hibája… Sőt, a legrosszabb, hogy a fiatalabb generáció csak egyre rosszabb ebben (nem én találom ki, kutatások vannak rá), mert a mai op rendszerek jóval felhasználóbarátabbak meg úgy minden ami technika sokkal egyszerűbben kezelhető, mint 20-30 éve.



Na mindegy, gondolom az okosok lepontoznak majd, de tényleg nem a srácot szeretném lebecsülni vagy magamat nagy hackernek tartani (egy átlag alatti magyarországi cégeknek dolgozó fiatal pentester vagyok szimplán). Csak arra szeretném felhívni az emberek figyelmét, hogy a médiumok mennyire alja módon adják át a híreket és az oktatás mennyire durván bukott meg informatika terén.

dec. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!