Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kapcsol ki gyakran a...

Miért kapcsol ki gyakran a számítógépem? Feszültségingadozás? A gép háza környékén furcsa hangokat is hallok!

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!

Nagyon kérem, olyanok írjanak, akik el tudják fogadni, hogy nem igazán értek a témához!

A gépem egy ideje gyakran kikapcsol. Van, hogy teljesen és van, hogy azonnal újra is indítja magát. Ami még szokatlan az a ház környékén hallható folyamatosan ismétlődő hang, körülbelül mint amikor valaki a nyelvével csettint. Az utóbbi időben többször észre vettem, hogy a szobai villanykörték fénye is remegni kezd. A szomszédunkban van egy ipari komplexum. Talán ahhoz lehet köze? Vagy én terheltem túl? Ritkán kapcsolom ki. Általában energiatakarékos üzemmódban, de folyamatosan megy. Korábban már előfordult, hogy önállósította magát (ha túl sok fájlt és/vagy internetes oldalt nyitottam meg egyszerre, akkor kikapcsolt), de akkor többet pihentettem és egy idő után nyugi volt. Sajnos, frissítés és karbantartás terén sem állok jól.

Esetleg tudna valaki segíteni abban, hogy egyáltalán milyen irányba induljon el egy magamfajta amatőr, ha szeretné megpróbálni egyedül megoldani?

A válaszokat előre is köszönöm!



dec. 28. 06:08
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
59%

Először is alapos portalanítás, újrapasztázás.

De valószínű hogy tápegység baja lesz.

dec. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dongaben ***** válasza:

Ez a hang is érdekes lehet: "...mint amikor valaki a nyelvével csettint."

HDD van a gépben? Ha az kattog, akkor nagyon gyorsan le kellene menteni róla a fontos adatokat. A gépedről semmit sem tudunk. Még azt sem, milyen Op. rendszer fut rajta. Ha Windows, akkor jegyezd meg az időpontot, amikor kikapcsol a gép, majd ha újra indult, akkor nézd meg az "Eseménynapló"-ban, mi történt akkor.

dec. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jól a helyén van a tápcsatlakozó? Mert van, hogy az kimozdul és akkor képes ilyenre. Először nézd meg azt, hogy rendesen be van-e dugva.
dec. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Ha régi az elektromos hálózat a házatokban az is okozhatja, és akkor az elég veszélyes, mivel írtad hogy a lámpák is villognak néha.

Nálunk is így volt egyszer a gép ujraindulgatott míg végül elment az áram kinéztem a kapcsoló táblához és már lángolt.

dec. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 CspCsj ***** válasza:

Szünetmentes tápot vennék.

[link]

dec. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%

Lehetséges sajnos, hogy feszültségingadozás van nálatok. Mindenképp érdemes kivizsgáltatni a szolgáltatóval!


Ha ez lenne az ok, akkor egy szünetmentes táp segíthet.


De jó esély van arra is, hogy a géppel van gond. Túlmelegedést tesztelheted pl a hwinfo64 progival.

Egy takarítás-újrapasztázás sosem árt. Hangot pedig a mozgó alkatrészek adnak csak ki: ventilátorok, tápegység ventilátora, HDD

dec. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!