Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért spípol a monitor a tv a...

Miért spípol a monitor a tv a számítógép mikor megy a légkondicionáló?

Figyelt kérdés

Üdvözletem

Napokban lettem figyelmesebb egy eleggé fura jelensegre,mikor be kapcsoljuk a légkondit fűtésre és ahogy be indul valamiért a számítógép a táp környékén sípol a monitor is sípol meg a tv is.

Ez mitől lehet egy elektromos zaj lenne csak hogy nagy áramot vesz fel a légkondicionáló? Vagy esetleg valami elektronikai hiba lesz ?



jan. 8. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Földhurok.... Külön fázisra dugd a légkondit ha dugvillás, ha nem akkor villanyszerelő
jan. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A földhurkon nem segít a külön fázis, mert a földben van, az pedig közös mindhárom fázison. Galvanikus leválasztó kell, már ha tényleg az, de kétlem, mert az akkor keletkezik ha összeföldelsz két már eleve földelt berendezést. Bár a PC tápegység és a légkondi is földelt, kétlem hogy össze lennének kötve vezetékkel.

Szerintem simán csak zajt kelt a kompresszor a fázison, ezt a szűrőkondenzátorok dolga lenne kiszűrni a tápegységekben. Lehet már régiek és kiszáradtak, nekem is a monitorom attól elmegy hogy bekapcsolok egy kapcsolós hosszabbítót. 15 éves, szóval el tudom képzelni, hogy a szűrőkondik mintha ott se lennének.

jan. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy 1 éves kb a tápegység a számítógépen 1 éves és egy Sesonic Focus gx 650 gold szóval szerintem nem is a rosszfajta.

Akkor ennek tenni nem lehet semmit ?

jan. 9. 05:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!