Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges légkondicionálóval...

Lehetséges légkondicionálóval asztali pc-t hűteni?

Figyelt kérdés
Epic az egész tudom. Ezért vállalom az oltásokat és az egyéb kérdőre vonásokat... De: szobámban elviselhetetlen meleg tombol a ház fekvése miatt így már konkrétan cseréltem pc-házat hűtéseket stb... Amit elértem vele hogy leolvasd a vga-m. Vízhűtést nem akarok mert nincs rá jelenleg még arra is keretem. De ha bekötik a kondit a házba. Lehetséges hogy abból egy csővel bizonyos mennyiséget elkülöníteni és a házamba vezetni? (tudom ez függ a konditól, illetve a pc és a kondi közötti távolságtól...)
2012. júl. 6. 18:54
 1/6 MaXXeGee ***** válasza:
Nagyon Epic szaga van, tény ami tény, de ha belegondolsz, hogy ha bekötötték a klímát, akkor már nem lesz ilyen meleg a szobában, akkor meg már felesleges, nem ?:D
2012. júl. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Esetleg ha valaki azt írná hogy minek a hűtés ha már a légkondi hűt-> közvetlen hideg levegő miatt jelentősen tudnám húzni a gépemet.
2012. júl. 6. 18:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Fölösleges.

Ha a légkondi a házban (nem a pc házban) normális hőmérsékletet produkál akkor a PC házad azt a hűtött levegőt fogja a ventilátoraival keringetni.

Így szerintem fölösleges bárhogyan is belekötni bármilyen csövet is amin plusz hűtést kap.

2012. júl. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A légkondinak nincs ehhez külön kivezetése, azaz neked kéne kiépíteni csövekkel, ventillátorokkal stb. Valószínűleg többe kerülne, mint a vízhűtés.


Egyébként van egy olyan érzésem, hogy te is olyan vagy, aki tökéletesen elfogadható hőmérsékletek miatt aggódik, ellenkező esetben leírtad volna a konkrét értékeket.

2012. júl. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
60C AMD, 45C Chipset, 75C VGA, 45 HDD, ez 1-2% cpu használat mellett. A tökéletes hőfok nekem ezeknek az értékeknek a fele. Viszont ha ez a hőfok lenne teljesítmény emelkedés mellett akkor telejsne korrekt lenne.
2012. júl. 6. 19:47
 6/6 anonim ***** válasza:

OK, további kérdések, bár ez a 60 nem tűnik vészesnek. A videokártya már inkább igen, de tudni kéne a pontos típusát.


Mekkora fordulaton megy a procihűtő ennél a 60 foknál?

BIOS-ban be van-e kapcsolva a smart fan target funkció?

C&Q engedélyezve van-e? Tényleg működik-e? (CPU-Z-ben látszik a szorzó.)

Valami OC esetleg feszültségemeléssel be van-e állítva?

Teljes terhelésnél (AIDA64 system stability test) mennyi a maximum, ameddig felmegy a proci hőmérséklete?

2012. júl. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!