Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Előbb a bios nem jött be, már...

Előbb a bios nem jött be, már képet sem ad a gép. Miért?

Figyelt kérdés

Köszönöm, ha időt szánsz rám!


Röviden:


Sok év után újra akartam húzni a windows 11-et. Újraindítottam a gépet, biosba lépnék be, de nincs kép. Ha nem akarok belépni akkor szépen tovább megy.


Utána fórumozgattam valaki írta, hogy neki az segített ha a videokártyájának a driverét törölte. Eszközkezelőben én letiltottam a cardot, azóta nincs kép windows alatt sem.



alaplap: Asus z590-p


cpu: 11700K


card: 3080 ti



Amit eddig csináltam:


gép szétkap, bios reset. (rövidrezártam a megfelelő áramkört, 1 percre kivettem a laposelemet)


Átdugtam az alaplapi hdmi foglalatba a monitort. Kivettem a 3080-t.



De semmi.



Visszatettem a kártyát de semmi. Nincs kép indítás után.



Mi lehet a megoldás?



Arra is gyanakodtam, hogy benyelhettem egy víriust, de azt az ssd-t is kiszedtem amin van jelenleg a windows. Így sem volt kép akár alaplapi videokártyát használtam, akár nem.


jan. 17. 00:55
 1/2 fukapapa27 ***** válasza:

Nem értem, rövidre zártad az áramkört? itt mire gondolsz a jumperre?

link: [link]

ha igen rendesen vissza tetted a jumpert, mert ha nem akkor nem fog képet adni!

jan. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Leírás alapján reseteltem a biost. Nem oldotta meg. Cseréltem elemet is benne. Az sem segített.
jan. 17. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!