Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen feladatokra számíthatok...

Milyen feladatokra számíthatok a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Sikerült állást szereznem pályakezdöként, de félek, hogy nem fogom tudni megállni a helyem.


A leírás alapján:

- Microsoft Windows szerver - kliens, operációs rendszer

ismerete

-Microsoft Windows Active Directory hálózat ismerete

-Virtualizációs technológiák ismerete (VMware)

-C#

-Adatbáziskezelés

-Hálózati ismeretek


Főbb feladataim pedig:

-Az informatika hálózat és számítógépes munkaállomások folyamatos üzemeltetésével kapcsolatos feladatok ellátása.

-Központi szerver és végfelhasználói szoftverrendszerek működtetése

-Számítógép konfigurációk üzembe helyezés, karbantartása

-Felhasználók feladatát támogató segédprogramok készítése.


Ez mind szép és jó, hogy le van írva, de még így is tartok tőle, hogy nem fogok semmit sem tudni.. Jó tanuló voltam, jelesre vizsgáztam, de azért valljuk be, hogy az iskolában kapott képzés nem éppen készít fel a munkára..


Aki dolgozik/dolgozott hasonló területen/voltak ilyen feladatai, az mesélne róla? Hogy kell ezt elképzelni? Lesz betanulási idő? Segítenek a kollégák, vagy egyből be a mélyvízbe?

Valamiért nagyon félek, ne nézzétek hülyének.. :D



jan. 25. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Ahány munkahely annyi féle bevezetés lehet.

Van olyan ahol elküldenek tanfolyamokra. Van ahol a cégnél kijelölnek egy mentort és ő is tud segíteni ha esetleg elakadtál.

Jobb helyeken nem egyből mindent oda tolnak neked, hogy hajrá. Jó esetben fokozatosan kapod a nehezebb és nehezebb munkát.


Rendszermérnök pozicióban voltam.

Nálunk olyan volt, hogy volt mentor és tréningek.


Amúgy gondolom neked Linuxokkal kapcsolatos dolgokat is ismerned kell.


Hálózat esetében Cisco CCNA,CCNP szokott lenni. Persze attól függ ez is, hogy mit használnak az adott cégnél.

jan. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
64%

A leírás alapján, mert ugye képtelen voltál leírni magadtól, ez egy sima, alap, rendszergazda meló.

Ez annyi, hogy néha rányomsz a frissítésre, beállítod a Kati néni nyomtatóját, a főnök fiának a laptopjára feldobod a Winfost, ha jön új dolgozó, előtte lepucolod neki az elődje gépét, meg évi 1X kifújod a gépeket, meg beállítod az igazgató lakásában a Wi-Fi routert, meló után, ingyen.

jan. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2#

Köszi a bíztatást, de nehezebbre számítok :) Interjún c# programozás, hálózatból VLAN, OSPF, RIP, EIGRP protokoll és Windowsból Active Directory, DNS ismereteket kértek, szerintem kicsit több lehet ebben, mintsem megnyomom az F5-t 10 percenként és feltelepítek 1-2 windowst..

jan. 25. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!