Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen feladatokra számíthatok?

Milyen feladatokra számíthatok?

Figyelt kérdés

Jövöhét pénteken mennem kell teszt írásra egy másfélórás időtartamúra diákmunkához...jelentkeztem c# programozoi diakmelóra de nekem csak annyi tapasztalatom van amit meg kozepiskolában tanultunk az alapokat a tételeket tudom meg a nyelvet ismerem de igazábol nincs meg az a kellő tapasztalatom amivel emgtudnek oldani komoly feladatokat...ez állt a hirdetésbe: INFÓSOK FIGYELEM!


Motivált, logikus gondolkodású diákok jelentkezését várjuk fejlesztő és tesztelő pozíciókra egyaránt!

Ha szívesen kipróbálnád magad informatikai területen, és megalapoznád a jövőd már diákként, itt a lehetőség!

Elvárások:

- aktív/passzív, nappali tagozatos hallgatói jogviszony

- valamilyen programnyelv ismerete

Nem baj, ha nincs tapasztalatod, a munkáltató biztosít számodra tanulási és fejlődési lehetőségeket!

Jelentkezés a holnapon keresztül regisztráció után lehetséges.

Az önéletrajzodat ne felejtsd el hiánytalanul kitölteni!

Elvárások

JAVA vagy PHP vagy C# ismerete

Szükséges nyelvtudás

Angol alap

félek nemfog sikerulni a teszt arra lennék kivancsi szerintetek mik lehetnek egy ilyesmi tesztbe C#-on kivűl semelyik program nylevet sem ismerem egyenlőre majd idővel szeretnek mélyebben elmerulni a témaban mert nagyon érdekel a kódolás ezért is akarok jelentkezni hogy fejlodjek



2017. jan. 27. 18:02
 1/6 A kérdező kommentje:
ROSSZUL IRTAM NEM MÁSFÉLÓRÁS LESZ A DIÁKMUNKA HANEM A TESZT LESZ ANNYI
2017. jan. 27. 18:06
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igazán lesz valami "was ist das"...

Itt a probléma megoldásodra lesznek kíváncsiak! Szerintem nézz át pár emeltszintű informatika érettségi feladatot! Ha az megy akkor nincs probléma, szerintem!

2017. jan. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Például:

1)

public void DoSomething() {

.. string Input = "Szeretem a sajtos tésztát.";

.. //[kód ide]

}


A [kód ide] helyére írj egy olyan kódrészletet, ami az Input-ban található betűket írja ki (egyszer) ábécérendben. Elvárt kimenet:

aáeéjmorstz


2)

public void DoSomething(int N, int[,] Matrix, out int Foatlo, out int Mellekatlo) {

.. //[kód ide 1]

}

//[kód ide 2]


A "kód ide 1" helyére: Adva van egy N*N méretű mátrix. Az a feladat, hogy a Foatlo változó értéke a mátrix főátlójában lévő elemek összege legyen; hasonlóan a mellékátlót.


A "kód ide 2" helyére: Írj egy kódrészletet, amiben létrehozol egy tetszőleges méretű N*N-es mátrixot, meghívod a DoSomething metódust és kiírod a főátlóban lévő elemek összegét, illetve a mellékátlóban lévő elemek összegét (amit a DoSomething-től kaptál meg).


3) Bonyolultabb feladat:

public int DoSomething(IList<string> Data) {

.. //[kód ide]

}


A Data-ban dolgozó emberek adatait kapjuk meg a következő formában:

Név Bruttó_órabér A_hónapban_ledolgozott_órák_száma Hány_éve_dolgozik

Azaz az adatok szóközzel vannak elválasztva. Például:

Nagy János 1000 130 1

Példa Próba Lilla 1200 120 2

Pityu 850 78 3


A dolgozók nettó órabére a bruttó órabérük 85%-a. Ha egy dolgozó legalább két éve dolgozik, a nettó havi fizetése 105%-os lesz.


A "kód ide" helyére:

A metódus eredménye azoknak a dolgozóknak a nettó havi átlagfizetése legyen, akik a hónapban legalább 80 órát dolgoztak!


4) Nehéz feladat:

public IEnumerable<string> DoSomething(IEnumerable<string> Words) {

.. //[kód ide 1]


.. //[kód ide 2]

}


A "kód ide 1" helyére: Hozz létre egy olyan változót, amely egy olyan metódusra hivatkozik, amelynek van egy string típusú paramétere, illetve bool típusú visszatérési értéke. Ennek a változónak egy olyan lambda kifejezés legyen az értéke, amely a paraméterként kapott string-ről eldönti, hogy az magas vagy mély hangrendű szó-e. Egy string akkor magas hangrendű, ha csak az "e, é, i, í, ö, ő, ü, ű" magánhangzókat tartalmazza, illetve akkor mély hangrendű, ha csak az "a, á, o, ó, u, ú" magánhangzókat. Magas hangrendű string esetében a lambda kifejezés eredménye true, mély hangrendű string esetében false legyen.


A "kód ide 2" helyére: LINQ lekérdezéssel válogasd ki azokat a string-eket a Words-ből, amelyek magas hangrendűek, hosszuk szerint csökkenő sorrendben.


És hogy miket kérdeznék tőled a teszt után:

1) Mik azok a delegate-ek?

2) Mire jó az interface?

3) Mi a különbség az interface és az abstract class közt?

4) Mik a namespace-ek?

5) Használtál már adatbázis-kezelő rendszereket? Ha igen, milyet? Milyen fajtákat ismersz?

6) Használtál már verziókezelő rendszert? Milyenekről hallottál már?

7) Milyen programokat készítettél eddig?


Utóbbi háromba mélyebben is belemennék, de most legyen elég ennyi.

2017. jan. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem akarlak elkeseríteni, de a helyzeted kb. esélytelen.

Ott a feetételek listája, magad írtad le, ahogy azt is, hogy melyiknek vagy híján.


Egy hét meg semmi.

2017. jan. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amit leírtál az nagyon úgy hangzik, mint a Schönherz szakmai tesztje. Az ő C# tesztjük speciel okozott nekem annak idején némi meglepetést, pedig azért benne voltam egy ideje a C# témában. Sokmindenre rákérdeznek, sok esetben ki kell szűrnöd egy hibát egy kódban, hol fordítási hibát (a kód le sem fordul), hol tervezési hibát (a kód elfordul, de nem azt fogja csinálni amit akarunk), és ezeket javítani. Alaposan kell ismerni az OOP-t és annak a C#-os implementációját, hogy ne érjen meglepetés. Itt-ott belekérdeznek olyan dolgokba is, ami nem szigorúan a C# nyelvhez kapcsolódik, hanem valamilyen C# nyelven használt .Net-es technológiához (WCF, WPF, miegyéb). Vannak feleletválasztós kérdések is, illetve van néhány olyan feladat, ahol egy huzamosabb mennyiségű kódot kell önállóan megírnod. Mindezt persze bárminemű segédanyag nélkül. Szerintem az egyik legnehezebb része a tesztnek az, hogy fejből kell tudnod pontosan melyik namespace-en találsz meg egy adott classt, és annak pontosan milyen publikus metódusai vannak. A Visual Studio ezt nagyon a feneked alá tolja, így nem annyira triviális hogy ezt fejből megtanulod.
2017. jan. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, hogy ez Schönherz-es teszt...


Tessék, ilyen lesz:

Gép előtt zajlik. Leülsz, bejelentkezel, szépen megkérnek, hogy ne puskázz, majd egy Google-kérdőívhez nagyon hasonló felületen történik a vallatás. Fontos megjegyezni, hogy olyan plain-text szövegszerkesztője van, hogy az időd nagy része azzal megy el, hogy indent-eled a kódot. És 20 ezekhez hasonló feladat várja a megoldást:

1) Válaszd ki, melyik helyes azonosító! (pl. Name, sizeof, 15penguins)

2) Mi a boxing?

3) Hogyan lehet megoldani, hogy egy osztályt ne lehessen példányosítani?

4) Az osztály tagjainak milyen az alapértelmezett láthatósága?

5) Hogyan oldod meg, hogy egy osztály ne lehessen más osztályok ősosztálya?

6) Mi a különbség az érték szerinti és a hivatkozás (aka. cím) szerinti paraméterátadás között?

7) Írd le az Asd metódus fejlécét, amely kívülről elérhető, byte eredményű, és 3 egész szám típusú paramétere van:

- egy myval érték szerint átadott

- egy myresult kimeneti (vagy eredmény) szerint átadott

- egy myasd hivatkozás szerint átadott

8) A char[4,3,2] tömb hány elemű és hány bájton fér el a memóriában?

9) Hogyan néz ki egy web service metódus?

10) Hogyan néz ki egy web service program?

11-18) Mi a hiba az alábbi programkódokban? Javítsd ki!

19) Csinálj egy console app-ot, ami 100-szor dob egy dobókockával és kiírja, hogy az egyes értékek hányszor fordultak elő!

20) Csinálj egy WinForms app-ot, amin van egy beviteli mező, egy nyomógomb és egy felirat. A júzer megadja (jobb esetben), hogy hányadik Fibonacci-számot akarja viszontlátni a feliraton, és a program írja ki! Persze figyelj oda, hogyha a júzer hülyeséget ír be, akkor a program ne dobjon unhandled exception-t.

100 perced van rá (ha hamarabb kész vagy vele, beküldheted te magad is), mindegy, milyen sorrendben oldod meg a feladatot.

2017. jan. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!