Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » PC bekapcsoló gomja vagy...

PC bekapcsoló gomja vagy usb-je l meg tudott rázni?

Figyelt kérdés

Tegnap lefagyott a gép filmezés közben és odamentem hosszan nyomni a bekapcsoló gombot. Mellette van a vezeték nélküli billentyűzet usb vevője aminél az usb fém része kilóg. Ahogy nyomtam a gombot hirtelen bizsergéses érzést éreztem a gyűrűs ujjam oldalán. Azt gondoltam, hogy véletlenül hozzáért az usb kulcs kilógó fémjéhez és megrázott az áram. Gumipapucsban voltam. Pánikba estem! Nagyon megijedtem, egyedül voltam itthon. A vérnyomásomat megmértem, 150/80 volt, 130/80 szokott lenni, a pulzusom 90 és 100 között, az 70 és 80 között szokott lenni. Emiatt mégjobban bepánikoltam, hogy megrázott az áram és meghalhatok. 1 óra volt kb amíg visszaállt a vérnyomásom és a pulzusom.

Utána multiméterrel megmértem az usb kilógó részét de 0-ár mutatott. Rányúltam puszta kézzel többször, de semmit se éreztem. A bekapcsoló gombnál is mértem de az meg műanyag, de ott se mutatott semmit se. Az se rázott ha megfogtam.


Most is félek még, alig tudtam aludni. Féltem, hogy szívritmus zavarom lesz amit olvastam itt az oldalon. A ház 2018-ban épült, földeltek a konnektorok. Ezek alapján mit gondoltok, mi lehetett ez? Létezik, hogy valahogy megrázott mégis? Párom üzleti úton van, ő telefonon azt mondta, hogy én ráztam meg a gépet mert műszálas a ruhám és azt vezettem le. Gondolom az olyan mint amikor megráz a mozgólépcső vagy a kocsi ajtaja. De ez nem olyan volt, nem egy hirtelen csípés hanem inkább bizsergés. Anyám szerint ahogy erölködve nyomva tartottam a gombot, egy ideg megnyomódott a másik ujjamban és ennyi. Meg pánikrohamot kaptam.


Szerintetek?



jan. 28. 09:30
 1/9 anonim válasza:

Most akkor számitogeppel vezetékesen össze volt kötve ami megrázott?


Ha így van, legvalószínűbb, hogy rossz a fali konnektor földelése (vagy igazábol nincs is neki, mert láttam ilyet is!) Nem lesz semmi bajod, ne rinyálj.

jan. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A számítógép előlapján a bekapcsoló gomb mellett volt bedugva egy usb kulcs, ami olyan kialakítású, hogy a fém része kilóg az aljatból. Szerintem ahhoz érhettem hozzá. De a műszee utána meg nullát mutatott rá és hiába fogdoztam össze vissza kézzel, többet nem éreztem semmit!
jan. 28. 10:02
 3/9 anonim válasza:
Nullát? Azaz 0 Volt? De mihez képest? Fotózd le a műszert meg a méresi setupot.
jan. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, 0 Volt. Már nincs meg a műszer, szomszéd szakitól kértem, de mindenhogy végigmértem. Meg utána a műszerben bízva végigfogdoztam mindent puszta kézzel, de semmit se éreztem.
jan. 28. 10:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyugi: feltehetőleg elektrosztatikusan fel lehettél töltődve (a gumipapucs szigetelt, így a felhalmozódott elektrosztatikus töltés, nem tudott eltávozni, ezért sem a gép rázott meg), ami a gép fémházán keresztül kisütődhetett - az csíphetett meg (ami kellemetlenül érintett, ettől nőtt meg a vérnyomásod).
jan. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem multiméterrel kéne mérni, hanem egy fázisceruzával!

A multiméter két pont között mér (hová érintetted a másik mérőcsúcsot?), a fázisceruza meg a föld felé.

Ha hozzáértél egy ujjal a fémrészhez, és úgy rázott meg, - akkor ez rajtad keresztül a föld felé történt.

Meg kell vizsgál(tat)ni a konnektorokat...

jan. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6: Idézem a kedves kérdezőt: "Gumipapucsban voltam."

A gumipapucs szigetel, tehát a gép nem rajta keresztül földelődött.

Pláne, hogy állítása szerint: "az usb kilógó részét de 0-ár mutatott. Rányúltam puszta kézzel többször, de semmit se éreztem." - tehát nem a gép ráz.


Szóval valószínűbb a sztatikus feltöltődés.

jan. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

USB-ben 5V van, így az nem ráz.


Inkább a földeléssel lehetnek gondok nálatok. Mikró meg egyéb eszközök, gépek nem szoktak csípni, rázni?


De persze az is lehet, hogy csak az az egy konnektornál van elszarva a földelés kábele. Vagy valami szar földeletlen hosszabbítóba dugtad a gépet? Ilyesmi lehet az ok.


És az is esélyes, hogy fel voltál töltődve, aztán ahogy a földelt géphez értél, úgy átment rólad a gépen keresztül. Tehát vagy a gépről rád, vagy rólad a gépre. De az biztos, hogy nem a tápegységből és az arra kötött alkatrészekből.

jan. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Soha semmi se csípett, rázott eddig. Fi relé van, a PC egy APC hosszabbítóba van bedugva, úgy tudom ez jó minőségű. Furcsálltam én is, azért ijedtem meg, mert usb portban nem lehet 220-230, ami van 5V azt meg nem szabadna megérezni az ujjon. Remélem, hogy csak feltöltődéses dolog volt, de nem “ütött”. Eddig ha feltöltődés miatt megrázott a mozgólépcső vagy az autóm, akkor úgymond ütött az áram, mint amikor rögtön elkapja a kezét az ember. Ez ilyen folyamatosabb bizsergés volt.
jan. 28. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!