Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptopot vegyek?

Milyen laptopot vegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudnátok ajánlani viszonylag "olcsón" laptopokat nekem amik ideálisak a képek szerkesztéséhez? Nemrégiben kezdtem el kicsit komolyabban fotózni és szeretnék találni egy ár/érték arányban jó laptopot (Jól adja át a színeket stb.) Előre is köszönöm szépen a segítséget!!

ápr. 14. 10:25
 1/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

legolcsobban VivoBook

van Pro valtozata is ami megkomolyabb


lenyegeben ezek pont erre vannak kepszerkesztesre, meg akar egyszerubb videoszerkesztesre


nem tudom piac hogy valtozhatott nem tunt fel eddig hogy mas lenne a helyzet

vivok amugyis onmagukban is best buyosok voltak

erre a celra meg fokepp


amugy talan a gond az hogy most gyartas teren lehet pangasba kerultek, kesobb johetnek az ujak beloluk

szoval lehet nem eleg modernet regieket fogsz talalni

Proci es vga teren


ha ezek is fontosak akkor lehet mas tipust kell keresni

ápr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előbb azért írd meg mi a jó ár, az sokat fog segíteni abban hogy ajánlani tudjunk valamit.
ápr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1/2 Köszönöm szépen a segítséget!
ápr. 14. 13:56
 4/8 A kérdező kommentje:
Maximum 250 000Ft- ot szánnék rá, de szívesen fogadok egy minimálisan drágább kategóriás laptopokat is! Főként az érdekelne, hogy melyik gyártóktól származó gépek a jobbak erre a célra, és azon belül konkrét prototípusokat is szívesen meghallgatnék!
ápr. 14. 14:01
 5/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

"A prototípus egy korai fázisban lévő termék modellje, amelyet azért készítettek, hogy tesztelje a koncepció hatékonyságát. Egy fejlesztésben lévő termék első példánya, amely megelőzi a sorozatban készült terméket."

Wiki


szoval protot azt nem a legjobb, es altalaban boltokbol ugyse ferhetsz hozza csak gyartotol ferhetnel


munkra nem idealis tul olcso kategorias

annyiert talan igp s sincs

hiertelen mikor raneztem kerdeskor akkor 350 ert lattam az "olcsot" emlitett tipusbol

ápr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

[link]


egyik legolcsobb Pro amiben van vga is

ez is jocskan 300 feletti


pontositva ehhez nagyon hasonlot lattam akkor is arban is

csak intel procival


ha igp st vennel akkor mindenkepp legmodernebb procisat amit csak tudsz

es 32GB dual ram minimum legyen

ápr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kontárt nyugodtan hagyd figyelmen kívül, állandóan baromsággal floodolja a gyakorit.


A fotószerkesztés a legtöbb esetben nem igényel egy magnál többet,dedikált videókártyát meg főleg nem igényel így ebben a tekintetben számodra elég egy viszonylag erős procival szerelt laptop, sok RAMmal, különösebb extrák nélkül.


Ami még fontos az a kijelző és itt leszel igazán gondban. Az összes modern új laptop több mint bőven erős fotószerkesztéshez, akármelyik i5 vagy Ryzen 5 bőven elég viszont normális, munkára szánt kijelzőt csak a munkára szánt laptopokban fogsz találni, amit nem olcsók.

Ahogy nézem az árukeresőn meg sincs adva a laptopoknál, hogy milyen kijelzővel szereltek ( sRGB vagy full Adobe RGB ) így csak cikkekből és fotós oldalak listáiból lehet összevadászni miben van 100% Adobe RGBnek megfelelő kijelző.


A gyagyás Kontár pl tolta itt a Vivobookot és Vivobook Prot, amivel az a helyzet hogy előbbinek 45%-os NTSC skálának megfelelő színeinek vannak, utóbbinak 100% DCI-P3. Közel sincsenek az Adobe RGB-hez:

[link]


Ha nem cska hobbira, hanem normális munkára kell akkor ásd bele magad a fotós oldalakba és fórumokba és találd meg a megfelelő monitort.

ápr. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló, nagyon szépen köszönöm a segítséget!!:)
ápr. 15. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!