Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen számítógépet válasszak?

Milyen számítógépet válasszak?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értek az asztali számítógépekhez, mert eddig laptopom volt. Egy olyat szeretnék, amin 2-3 egyszerűbb játék elfut és természetesen lehet használni rajta az office-t. 300-400 ezret szánnék rá.

ápr. 22. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a 2-3 egyszerűbb játék? Milyen felbontáson? Mert ha GTA-zni és LOL-ozni akarsz 1080p-ben az megy olcsóbban is.
ápr. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Monitor, billentyűzet, egér, hangszóró benne az árban vagy ez a 300-400 csak a gép maga?
ápr. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag a játékok gépigénye a mérvadó. Egy ilyen költségvetésű gépen 10 Office is elfut.
ápr. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Aktív Szál ***** válasza:
100%

Mi számít egyszerűbb játéknak? Mert egy Stardew Valley kb egy kenyérpirítón is elfut, egy Witcher 3-hoz viszont már kicsit erősebb gép kell.


Egyébként 3-400 ezerből már elég erős gépet össze lehet pakolni. Tudni kellene, hogy monitor is férjen bele ebbe, vagy csak a gép?

ápr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, nem fogalmaztam elég világosan, ezért elnézést kérek. Az árban szeretném ha benne lenne a billentyűzet, egér, stb. Az egyszerűbb játékok alatt meg például aminecraftot, fortniteot, battlefrontot értettem
ápr. 23. 11:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Gondolom a Star Wars Battlefront-ra gondolsz.

Ezek mind kenyérpirítón el futó játékok.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ez 308.810Ft

Monitor, egér, bill az ízlés kérdése. De ha nem vagy FPS hajhász e sportoló, 30-40 között ezek megoldhatók (összesen).

ápr. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek, ha tényleg ezek a játékok (és az ezen a szinten mocorgók) az igény, akkor felesleges ennyi pénzt elverni új gépre, nem használnád ki. Ezek a játékok a régi GTX 700-as meg 900-as szériát kérik mint ajánlott. 8GB-os RTX 4060-on Minecraftozni pénzkidobás.


Ryzen 5 1600, GTX 1060 6GB, 16GB RAM több mint elég ezeknek, 100-120 ezer körül van egy ilyen teljes gép, mindennel együtt. Nyilván használt, nincs rajta garancia, akár 2016/2017 óta muzsikáló alkatrészek, ezt azért illik tudni. De nézhetsz félkonfigot is, alaplap + proci + memória. 30-40 körül vannak AM4-re épülők, 25-30 ezer egy GTX 1060 6GB, a többit (tápegység, SSD, ház, akár + memória azonos sebességen) megveszed boltból.


Az AM4-re tudsz bármikor erősebb procit venni a Zen 3-ig bezárólag, ha úgy gondolod később. Az R5 1600 az Zen vagy "Zen 1", a 6-os válaszolóé Zen 3.


A jelenre és a jövőre való tekintettel viszont megfontolandó a 6-os által összerakott gép (ami szintén AM4 és DDR4), azzal bőségesen elfutnak a legújabb és később megjelenő játékok is. Az R5 1600 meg 1060 6GB már inkább egy erős mediumra elég manapság, bár játék függő persze. Hogwarts Legacy az már izzasztja rendesen, de egy Assassin's Creed Valhalla még szépen fut azzal is.


Döntsd el az igényeid alapján, az én véleményem szerint (!) az általad leírtakhoz elég egy olcsóbb használt, de ha úgy érzed, hogy azért lesz valami nagyobb gémelés később és nem akarsz akkor elkezdeni építkezni, akkor csapj le egy zsír új konfigra boltból. Tehát nem lebeszélni akarlak róla, csak ha ennyi az igény, akkor nem lesz kihasználva a 127 ezres videokártya, aminek az árából össze tudsz rakni egy félig használt, félig új gépet.

ápr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkész, értelmes válaszokat. Nem vagyok gamer és nem is tervezem, illetve annyira nem is értek ezekhez a dolgokhoz, hogy én magam pakoljam össze. Szerintem egy felújított komplett gép mellett döntök. Esteleg tanács, hogy hol lehetne ilyen igényeknek megfelelő használt gépet venni?
ápr. 23. 15:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz ennyit költeni alkalmi játékra ez is jó.

[link]

ápr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!