Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy másik tápegységről lehet...

Egy másik tápegységről lehet e írót más drivert táplálni? Hogy ne terheljem az eredeti tápot!

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet, de nem ajánlott, mert a potenciálkülönbség miatt az egyik kiütheti a másikat. Akár tüzet is okozhat.
2010. nov. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Simán.


Nem vágom, miféle potenciál különbségről beszélt az előttem szóló, mert a tápok a védőérintkezős konnektoron keresztül össze vannak földelve, vagyis azonos potenciálra vannak hozva.

2010. nov. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19:27 vagyok: ha "külső" IDE meghajtóról van szó, vonatkozik rá a "first on/last off" szabály, azaz először őt bkapcs, és utoljára őt kikapcs. Ez azért van, mert alaplapi IDE vezérlők üzem közben nem viselik el, ha az IDE kábel túlsó végén hirtelen új eszközök tűnnek fel, vagy "régiek" tűnnek el. Az ilyesmi jutalma alapesetben rendszer fagyás, minősített setbn a vezérlő halála. Sata meghajtónál nincs ilyen gond.
2010. nov. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

19:27:


Magyarországon vagyunk. Sok helyen a földelés csak elméletben létezik. Én biztosan nem kísérleteznék ilyesmivel.

2010. nov. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. nov. 21. 19:46
 6/6 anonim ***** válasza:

A való életben a gép környéki hardverek nem közvetlenül a fali konnektorba vannak csatlakoztatva, ezért irreleváns, hogy a konnektornak van-e földelő érintkezője, vagy nincs.


Ha a hosszabbítónak, amibe a két tápot dugja, van védőérintkezője, és a két táp csatlakozó dugójának is, akkor az azonos potenciálra hozás a hosszabbítón keresztül megvalósul.

Ha nincs, akkor egy darab dróttal összeköti a két táp fémházát, és kész az egyenpotenciál.

Nincs itt a potenciállal semmi probléma.


Azt ellenben én sem javasolnám, hogy a második, "külső" táp egy csupasz PC táp legyen, külön védőburkolat nélkül, mert ez veszélyes lenne. De nem a gépére, hanem a saját testi épségére (áramütés veszély).

2010. nov. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!