Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a hangom...

Miért van az, hogy a hangom (amikor énekelek) akkor szép, de ha hangfelvételre veszem akkor meg tök rossz? :S

Figyelt kérdés
2009. jan. 20. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Ha sima mezei 500Ft-os mikrofonnal veszed fel, akkor ne csodálkozz :)
2009. jan. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

több oka van. Elsődlegesen valószinüleg nem profi mikrofonnal veszed fel, igy a frekvenciaátvitele a beszédhangra korlátozódik. Helyi gépekhez használt hangkártyákkal szintén nem lehet jó eredményt elérni.


Ugyanez vonatkozik a környezetre, és akkor még az ilyenekről, h torzítás nem is beszéltünk.

2009. jan. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Az, hogy szép a hangod, azt mások mondták, vagy szerinted az? Mert nem mindegy. Az ember alapvetően nem hallja a saját hangjából a gyengébb részeket (sem).

Egyébként meg lásd az előttem válaszolók - leírták a véleményemet azügyben is.

2009. jan. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Igen, nem mindegy hogy te mondod e hogy jó a hangod, vagy más! Mert az ember amikor beszél, hallja a saját hangját, de az teljesen máshogy hangzik mint ahogy mások hallják a hangját. Engem pl kiráz a hideg ha hallom magam felvételről, borzalmas hangom van. De amikor én beszélek akkor nincs vele bajom. De így vagyok a tükörrel is, ha magam nézek bele ugymond nincs vele gondom, de ha videófelvételről látom magam akkor elfordulok inkább, annyira nem esik jól a látvány.
2009. jan. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon sokan mondták már,hogy jó hangom van=)
2009. jan. 21. 16:23
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

Igazándiból a mikrofon lehet csak a ludas. Nyilván egy pc-s mikrofonnal nem tud az ember olyan minőségben felvenni, mint egy Shure vokál mikrofonnal...

A hangkártyát illetően (mint stúdió hangtechnikában jártas ember)azt mondanám, hogy ha alaplapi integrált kártyád van, ne is álmodj normális felvételről, de a PCI kártyák többsége (persze nagyobb gyártók termékei, pl Creative, Yamaha, stb) már képes nagyobb frekvencia-tartományban felvenni a beérkező jelet. Minőségileg akár azonos is lehet egy méregdrága stúdió-kártya felvételi minőségével egy-egy párezer forintos PCI kártya felvételi minősége, azzal a különbséggel, hogy a drága stúdió kártyák máshogy, konkrétan jobban oldják meg a szűrést. Külső hangkártyáknak pedig jobb a szűrése, de még úgy is elmarad a stúdió kártyáktól. De ha az illető, aki felvételt készít, ügyel arra, hogy ne legyen háttérzaj, ne legyen közel semmilyen elektronikus eszközhöz, ami gerjedést válthat ki, és utána hajlandó egy normális progival átszűrni az egészet, az egész jó felvételeket tud készíteni. Én ajánlom egy jobb mikrofon beszerzését, és minimum egy Audigy2-es PCI kártyát, meg hozzá jó lesz akár a Nero hangszerkesztője is. Sok sikert!

A hsz-re okoskodók pedig kíméljenek, ha lehet, ugyanis egyrészt jártas vagyok a témában évek óta, másrészt pedig mindenki tudja, hogy a stúdiókártyák felvételeit is hosszasan szokták szoftveresen csiszolgatni, mire mondjuk cd-re kerül. Ott is az a fontos, hogy a mikrofon jó legyen, ne legyen háttérzaj, gerjedés, nem kívánt visszhang, stb, és a kábelezés minősége is megfelelő legyen. Szóval ha belegondolsz, egy hallgatható minőséget egy közepes PCI kártyával és egy közepes mikrofonnal is elérhetünk, HA a környezeti tényezőket sikerül kizárni, mint pl gerjedés, visszhang, háttérzaj, stb.

2009. jan. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!