Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ezt miért csinálja a laptopom?

Ezt miért csinálja a laptopom?

Figyelt kérdés

Tegnap utoljára filmet néztem rajta, de elaludtam .. így bekapcsolva maradt. Másnap reggel mikor felébredtem kapcsolom be és ez fogad:

Check the cable connection!

PXE-MOF: Exiting Intel PXE ROM.

No bootable device - insert boot disk and press any key.

Valaki tudna segíteni ebben? Letörlődött talán az egész oprendszerem és ujra kell telepíteni?


2011. ápr. 30. 12:19
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja még annyit hozzá,hogy most mondja tesom h be tudták kapcsolni amig nem voltam itthon délelött be is töltött az oprendszer csak nagyon lassu volt és utána lett ez kiírva amit a főkérdésben írtam.
2011. ápr. 30. 12:22
 2/14 A kérdező kommentje:

Már megint van hozzá vmim, előtte elfelejtettem leírni, hogy amit főkérdésben írtam előtte még van vmi szal így van az egész

For Atheros PCIE Ethernet Controller v2.0.1.9(12/15/09)

Check the cable connection!

PXE-MOF: Exiting Intel PXE ROM.

No bootable device - insert boot disk and press any key.

2011. ápr. 30. 12:24
 3/14 anonim válasza:
ha letörlődött volna az oprendszer akkor nem tudta volna ezt kiírni. hát ugye szőveg azt írja, hogy valamiért nem tud bootolni. szerintem formázd le az egészet és telepísd ujra, amennyiben nincs fontos adat a gépen.
2011. ápr. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Pff... De okosok írnak előttem...

Ez a kiirás annyit tesz, hogy a BIOS nem talált a merevlemezeden rendszertöltő programot, és végigskálázta az eszközöket, hátha valamelyikről be tud tölteni egy oprendszert. Utoljára az Atheros WIFI adapter BOOT-ROM-ját találta meg, de nem tudott hálózati oprendszert betölteni vele. A hiba oka lehet, hogy valami beleírt az MBR-be, vagy az operációs rendszer betöltője adta meg magát. Windows esetében az optikai meghajtóról történő bootolás után az indításjavítás opcióban elvileg automatikusan megoldódik a probléma. Előfordulhat, hogy a merevlemezen lett elállítva az aktív partíció megjelölés... Szintén a Fixboot kiadásával megoldódik a probléma. Egyébként valószínűleg valami vírust kapott be a géped. Google-ben keress rá az indítási javítás kifejezésre, és megtalálod a megoldásokat.

2011. ápr. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a valaszt. Win7-em van amugy. Akkor rákeresek erre amit mondtál.
2011. ápr. 30. 12:52
 6/14 anonim ***** válasza:
Windows 7 telepítőlemezzel bootolj be, majd válaszd a helyreállítás opciót, majd a megjelenő menüben az indítás-javítást. Értelem szerű lesz. Utánanézni, viszont nem árt.
2011. ápr. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk most néztem BIOS-ba HDD/SDD: none.. nem is ismeri fel. és még pont van rá 5 nap gari. :D
2011. ápr. 30. 13:53
 8/14 anonim válasza:
Szia, HDD csere volt a megoldás, ugye? Milyen laptopról volt szó?
2012. aug. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez van (Leonovo notebook), nem bootol be, de nincs telepítőm. Vigyem szervízbe? De ha ez hardveres hiba, akkor mert ez egy féléves gép, odavágom a gyártójának, az biztos. Nem lehet vírus, licenszes Eset van rajta.
2016. dec. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: ez Windows10.
2016. dec. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!