Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Macbook vagy PC? ( bővebben lent)

Macbook vagy PC? ( bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szeptembertől fogok remélhetőleg egyetemre menni, viszont addig mindenképpen szeretnék laptopot venni. Sok mindenkitől hallottam, hogy a macbook sokkal jobb, mint a PC és ugyanezt fordítva is, tehát sajnos elég tanácstalan vagyok...

Amire főleg használnám az főleg netezés, képszerkesztés, munkák megírása, esetleg ha lesz szabadidőm, akkor egy kis játék is :D

Szóval szeretném a véleményeteket kérni, hogy melyik a jobb, melyiket lenne érdemesebb megvenni ( és még valami: lehetőleg több évre szeretném venni, mert hiába gyűjtögettem én össze rá a pénzt, meg a ballagás is, azért szeretnék egy biztonságos, de időtálló gépet venni)

Előre is köszönöm (:


2011. máj. 14. 15:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

@P.O.C.

Na pont erről beszéltem. Attól, hogy eladod még nem használod ezeket a gépeket.


Mondj már nekem egy jóval olcsóbb gépet ami mindezt tudja:


- 13.3" led kijelző

- Jó minőségű könnyen és jól működő multitouch képes trackpad

- Megvilágított billentyűzet

- Teljesen fém ház (NEM FÉM VÁZAS MŰANYAG VACAK)

- FireWire 800 port

- SD kártya olvasó

- Beépített webkamera és mikrofon

- Minőségi nem valami huszadrangú hangkártya

- 7 órás működés akkuról


Ezt meg egy megrögzött winuser írta, ennyit arról, hogy nincsenek rá programok meg nem lehet vele fejleszteni:

[link]


Látszik, hogy inkompetens vagy a témában.

2011. jún. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 P.O.C. ***** válasza:

Bocs, de én nem a dizájnra bukok. Amit felsoroltál az meg kb. minden PC laptopba Laptopba alap, FireWire -t meg nagyon kevesen használnak, ez interface már haldoklik. Inkább az USB 3.0 felé koncentrálnak a gyártók. Megvilágított billentyűzet?? Minek? Kapcsold fel a lápát öregem, a szemednek is jobb ha hátérfénynél bámulod a géped. Dizájnbillentyűzettel, meg PC oldalon is tudsz gépet venni. Minőségi hangkártya meg szerintem nem kell, a notebookba maximálisan építhető sokol rádió nagyságú hangszórónak (nem mintha PC oldalon bármi gond lenne a beépített hangchipekkel).

Na jó, a 7 órás akkuidőt nem teszteltem. Mi hálózatról üzemeltettük azt a 2 db kiállítási példányunkat.

Amúgy nem azt mondtam, hogy sz*r. Csak gyenge az ár/érték aránya. Én mindent el tudok intézni a Windows Linux dual boot rendszeremmel, és ki tudom várni azt az 1-2 perc boot időt is, nem halok bele. Szóval semmi szükségem a méreg drága sznobbookra..

2011. jún. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Végülis a Suzukihoz képest a Merci is ár/értékben sokkal rosszabb.

De az nagyon LOL, hogy ha valaki igényes akkor már sznob. LOL

Az igazság az, hogy ha valaki egy Mac-hez hasonló minőségű és tudású gépet akar akkor ugyanúgy méllyen a zsebébe kell nyúlni.

Az apple nem az "a lényeg, hogy ócsó legyen ha sz@r is" usereket célozza meg ez tény.

De az épp elég, hogy ne kelljen dualboot, meg ne azon idegeskedjek, hogy már megint lefagyott, meg a tökömért nem megy már megint valami.

Van egy ismerősöm aki szintén azt mondta, hogy ár/értékben drága a mac. De mégis azt vett. Kérdeztem kb fél évvel később a feleségét, hogy hogyan tetszik a párjának a gép. Mindent mondott csak rosszat nem. De ami feltűnt neki, hogy nem szidja a gépet (egyébként is egy elég nyugodt emberről van szó akit nagyon nehéz kihozni a sodrából) csak csendben dolgozik és használja. :) És amit soha nem gondolt volna, hogy azt mondta a férje "Szeretem a gépem"

Aztán pár héttel később megkérdeztem az ismerősöm, hogy na milyen a gép?

Széles mosoly. :) Azt mondta, hogy a párja csak annyit vett észre, hogy már csendben van és nem azon kell görcsölni, hogy mi a sz@rért nem működik már megint valami. :)

Tudni kell, hogy nem a gagyi gépeket vette soha. Volt neki egy ha jól emlékszem ASUS-a ha jól tudom 12"-os és úgy 600e HUF-ért vette. Használt huzamosabb ideig Linux-ot is meg előtte persze win-t. Na most neki magyarázd meg, hogy a 320e-ért vett MacBook Pro ami működik rendesen nincs vele gondja az rossz ár/érték arányban.


Nagyon érdekes amit a linkelt cikkben írt a srác. Ezt nyilván nem olvastad el, mert akkor nem azt írtad volna amit.

Szóval azt írja, hogy nem érti, hogy a jóval erősebb gépen miért indul minden jóval lassabban, mint a gyengébb gépen.


Te inkább bohóckodsz a dualboottal ez is egy választás a te választásod, és egyébként meg az az igaz ami neked igaz.


Az én gépem már 4 éves, de nem cserélném el egy hasonló kategóriás új win-es gépért sem.

2011. jún. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

A mac-et meg a pc-ket nem igazán lehet összehasonlitani.A windows azoknak jó akik szeretik "tákolni" a gépüket.A mac azoknak jó komolyabb felhasználásra szánják mint pl.:videóvágás,zeneszerkesztés stb.de a mac-en a játékok SZERINTEM jobban futnak.

Neked kell eldonteni hogy melyikre van szugseged.


Ez a kérdés pont ezzel volt egyenlő amúgy ; Hyundai I40 vagy BMW 760

2017. ápr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!