Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudom megoldani a Hiányzó...

Hogy tudom megoldani a Hiányzó: NTLDR hibaüzenetet?

Figyelt kérdés

Véletlenül letöröltem néhány rejtett fájlt a C participióról egy nap, ujra akartam inditani, de ezt dobta ki a gép:

Hiányzó: NTLDR

Újraindítás: Ctr Alt Delete


Olvasgattam a neten, de viszont semmit nem tudok csinálni, mert mindhez legalább csökkentett módba el kellene lehessen indítani a gépet, viszont nekem már mielőtt előhívhatnám a menüt az csökkentett módhoz, már kidobja ezt az hibaüzenetet. Na és az a baki, hogy ujratelepjíteni sem engedi, mert azt írja, hogy hibát talált a rendszerben, ezért leállt, és h van valami a pci.sys el. Tehát se ujratelepíteni, sem korigálni a hibát nem tudom, mert nem enged csökkentett módba sem belépni. Bárki aki tud segíteni rajtam, azt kérem irjon, nagyon hálás lennék.


2011. aug. 10. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:

A vindóz xp telepítő cd-n lévő i386 könyvtárban megtalálható ntldr fájlt kell felmásolni a C meghajtójára kívülre a gyökérbe. Ez a fájl tölti be a vindózt amúgy.

Ezt megteheted például a telepítőlemez Javítókonzoljában. Nem bonyolult dolog, csak 2-3 dos parancsot kell ismerni hozzá.


És lehetőleg ne törölgess máskor rejtett fájlokat a C meghajtóról, mert azok nem viccből vannak ott. Remélem a boot.ini és társait is kitörölted, mert akkor írhatsz új MBR-t is.

2011. aug. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudnál adni elérhetőséget? Mert igy nem igazán értem. Vagyis hogy másoljam föl azt a könyvtárat, ha egyszer nemt udom elinditani semmiképpen sem a gépet? Vagy hogy kell előhozni a windows javítókonzolját?
2011. aug. 10. 17:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Berakod a vindóz telepítő cd-jét (rendes telepítő cd-t, ne valami agyon pluginolt sz@rt). Bebootolsz róla. És megvárod, amíg ki írja, hogy J javítás, Enter telepítés, Esc kilépés. Ott nyomsz egy J betűt. Ezután meg fogja kérdezni, hogy melyik vindózra akarsz bejelentkezni és ki fog írni olyasmit, hogy: 1. C:\Windows\

Benyomod az 1-et és nyomsz egy entert. Ezután be kell jönni egy dos parancssor ezzel: c:\Windows\ és utána villog a prompt jel. Beírod, hogy help copy. Ekkor ki fogja írni, hogy hogyan használd a copy parancsot. Asszem előbb a forrás, aztán a cél. Ezután remélem emlékszel rá, hogy a dvd meghajtódnak (amiben a vindóz telepítő lemez van) milyen betűjele volt. Ha mondjuk e:, akkor kiadod a másolás parancsot a következőféleképpen:

copy e:\i386\ntldr c:

és entert nyomsz. Ezután kiírja, hogy 1 fájl másolása megtörtént. Beírod, hogy exit, kilép, újraindul és nem fogja kérni az ntldr-t. Viszont valószínűleg más hiba lesz, ha sok rendszer fájlt kitöröltél.


Amúgy elvileg lehet valahogy helyreállítást is futtatni a telepítő cd-vel, de azt még sohasem használtam.


Van még egy megoldás. Kiszeded a vincsesztert a gépből, bekötöd egy másik gépbe, ahol működik a vindózer és simán total commanderrel, vagy vindóz intézőben a dvd meghajtóról az ntldr fájlt a berakott vincseszterre felmásolod, arra a partícióra, ahol a windows mappa is található.

2011. aug. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, viszont nem tudok eljutni addig, hogy javítókonzol, mert azelőtt, már a fájlok beolvasásánál elakad. És nem tom, hogy a merevlemez csere menne-e mert ezen a laptopon kivül még csak 1 régi pentium 1 v 2 gép van, amit rég nem használunk...


Esetleg még valami? Vagyis az olyan gépekbe amelyek nem indulnak el, vagy valami gondjuk van, hogy lehelnek életet?

2011. aug. 10. 20:54
 5/5 anonim válasza:
bocs,hogy most írok de ilyen probléma esetén nagyon hosszan megkel nyomni a ctrl+alt+delete és F1 aztán bios-t adja ki aztán leszedet a géped oldalát de elötte áramból kihúzod a géped majd a gombelemet kiveszed majd 1 perc múlva visszateszed aztán bekapcsolod a géped majd talán jó ha nem akkor telepítest újra mert azis lehet hogy belevágott a villám
2014. okt. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!