Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépem "hiányzó NTLDR Újraind...

A gépem "hiányzó NTLDR Újraindítás:CTRL+ALT+DEL" hibaüzenetet ad ki indításnál. Melyik hardver lehet a hibás?

Figyelt kérdés
A gépet win lemezről formáztam,próbáltam újratelepíteni,de nem megy, mindkét merevlemezen hibaüzenettel dob ki a telepítőből, a Linux szintén hibaüzenetet ír ki,mikor próbálom telepíteni!Egy informatikus ismerős azt mondta,hogy ezek alapján hardware probléma,azonban azt nem mondta,melyik alkatrésszel lehet a gond!
2010. aug. 16. 20:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Én felhasználói hibára gyanakszom először ilyenkor... Vagy te vagy a hibás, vagy hibás a merevlemezed, vagy a merevlemezed kábelje, vagy csak a BIOS beállítások.

Az utóbbit szinte ki lehet zárni, mivel az NTLDR-es hibaüzenet arra utal, hogy legalább a boot szektor működik.

Mennyire értesz a rendszerek telepítéséhez, merevlemez particionáláshoz és formázáshoz?

Próbáld ki ezt: win cd be, J betű vagy R majd ide beírod a következőket (belépés után persze...):

fixmbr

fixboot

Ha nem működnek adj nekik paramétereket... :P pl. fixboot C:


Amúgy Linuxnál milyen hibaüzenetet ír ki?

2010. aug. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

A Winfos minden cuccát pakolgatja amerre csak bírja és előfordul hogy másik os telepítésénél egy másik (formázatlan!!) partícióra, letörlődik a fájl mert ott volt.

az előző hozzászólás vége segít. ez tapasztalat


Csak úgy h legyen még szánalmasabb ez az egész: az NTLDR egy hibaüzenet, ami azt tudatja hogy nincs elég memóriánk...

nah ezért nem engedi elindítani kompletten a gépet..

én használat közbe 1x se láttam még ezt az üzenetet...

2010. aug. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Picit beleszólok, ha nem haragszol. :D

Az NTLDR-nek semmi köze nincs a memóriához. Az NTLDR egy fájl (program), ami a Windowst betölti, és a rendszer partícióján helyezkedik el. Ezt nem találja a gép. :)


De ez nem magyarázat arra, hogy a Linux miért nem működik... :-?

Első voltam.

2010. aug. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én anno azt a magyarázatot kaptam h memóriához van köze

akkor elnézést.

Linuxnak működnie kéne. nekem attól ment..

2010. aug. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Fixboottal és egyéb a neten fellelhető javításokkal próbálkoztam már,két hdd-nél szerintem elég valószínűtlen,hogy egyszerre füstöljön el mindkettő illetve egyszerre haljon meg mindkét kábel.A rendszertelepítéshez és egyebekhez viszonylag jól értek,ez az első ilyen esetem.

A Linux telepítője "Kernel panic - not syncing:Attempted to kill init!" Hibaüzenettel áll meg.A linuxot nem ismerem túlságosan,nem tudom,hogy ez mit jelenthet.

2010. aug. 17. 09:49
 6/19 anonim ***** válasza:

Két HDD? Akkor nézd meg a BIOS beállításait, hogy melyikről akar indulni. :)

Ha arról akar indulni, amin régebben volt egy windows, de már nincs, akkor normális a hibaüzenet, mivel már nincs ott a Windows. Ez esetben átállítod a másikra, és jobb mint újkorában.


De még ez sem magyarázza a Linux hibáját... :D

[link]

Itt ír a hibaüzenetről... A Linuxosról. A lényeg annyi, hogy a hiba a kernel panic előtti sorokban keresendő... vagy a log fájlokban...

2010. aug. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Mind2 hdd-ről próbáltam,egyikről sem működik.Repair console-ban próbáltam formatálni a lemezeket,elméletileg sikeresen,de az NTLDR még mindíg "hiányzik" a gépemnek.A telepítőből továbbra is kidob.
2010. aug. 17. 15:48
 8/19 anonim ***** válasza:

Kapcsold ki a biosba a gyorsitotárat

És nézd meg a kábelek minöségét


Rosszab esetbe alaplap idemeghajtó chip

vagy sata

2010. aug. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd szerelőhöz... Mint láthatod így távolról a probléma igazi okára egyikőnk sem tudott rájönni. :)
2010. aug. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

vagy ----------rossz telepitőlemez ----------

rossz ****optikai meghalytó :))))


mert hilyába telepiti fel a játékot a dvd vagy cd meghajtó


win vagy linux telepitésnék picit többet munkálkodik

2010. aug. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!