Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért vannak ezek a dolgok...

Miért vannak ezek a dolgok (win 7 telepítés)?

Figyelt kérdés

Kb.2 éve vettem egy laptopot,elvittem egy számtech boltba hogy tegyenek rá op.rendszert (win7 professionalt tették rá).Mikor bekapcsolom egy üzenet jön elő hogy válasszak win7 és win7 loader XE között ad rá 30 ms percet. Ha nem választok automatikusan az XE-t választja a gép. Mikor visszavittem a bolba hogy mi ez, a pasi nem tudta mi ez csak annyit mondott hogy a telepítés során automatikusan ilyen lett. Ráhagytam.

Most újra raktam a gépet (win7 home premiumot tettem rá CD-ről az op.rendszerből indítva).


1.a telepítés során nem engedet partícionálni.

Telepítés során kellene lenni egy olyan résznek ahol eldönthetem meg akarom-e osztani,újra formázni stb. nem volt!Nem volt választási lehetőségem, a gép magának lefoglalt 100MB-ot a rendszer számára, meg volt a C meghajtó és ennyi.Tovább léptem,felteletítettem és Az az üzenet h. válasszak win7 és loaderXE között még mindig megvan.(Elég idegesítő).

Miért van és mi ez?


2. Megpróbáltam BIOS-ból telepíteni, de azt meg nem tudom előhozni. F4-et nyomok és valami kék hátterű cuccot hoz elő,ahol választhatok A C D között.De semmi olyat nem találok hogy DVD-ről boot-olási lehetőség stb.

Röviden:

1.mi az az üzenet és miért van?

2.miért nem enged partícionálni?

3.miért nem jön elő a Bios és mi az a kék cuccos?

Aki tud segíteni annak előre is köszönöm!


2011. aug. 23. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen márkájú a géped és milyen op. rendszer volt rajta alapból. íja és írd le a gép adatait.
2011. aug. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A gép típusa, adatai: [link]

win7 professionalt tett rá a fickó.

2011. aug. 23. 18:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Na szóval. Mivel ezt írja: Operációs rendszer: nincs alapban, ezért én azt javaslom, hogy ne win 7-et tegyél rá, hanem Vista-t vagy Xp-t, főleg ha 2 éve vetted a gépet, akkor még jó, hogy szarakodik a Win 7. Próbáld meg megszerezni a legjobb Vistat és menni fog.


Ja azt a 2GB-os ddr 800 MHz SDRAM-ot meg egy kicsit keveslem, jobb lenne 3 vagy 4 GB-os Ram.

2011. aug. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Vista-t alapból nem akartam, xp-hez meg nincsenek driverek. Amúgy köszi.
2011. aug. 23. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!