Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tanulnék némi programozást,...

Tanulnék némi programozást, na de mit?

Figyelt kérdés

Pascalban gyakorolgattam már egy ideje,az alapokat elsajátítottam,de már másra vágyom. Olyat szeretnék tanulni,aminek hasznát is láthatom,pl weblapkészítésen belül. A "mi mire való" dolgokban nem vagyok jártas,így egy érdeklődő laikusként tekinthettek rám. Köszi előre is a válaszokat.

18L


2011. szept. 19. 09:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha weblapok, akkor Javascript, még inkább PHP. Ha appletek, akkor Java.
2011. szept. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Webfejlesztéshez HTML (az alapok alapja és rém egszerű a szintaxisa is, de kihagyhatatlan)

Ha már megy a HTML, jöhet a legnépszerűbb kiterjeszése, a PHP. A PHP-n keresztül lehet adatbázist is kezelni (pl MySQL), így már dinamikus, adatbázis alapú odalak is írhatóak. (pl fórum, vagy egyszerű bejelentkezésen alapuló dolgok, pl admin felület, cikkek írása stb, ami HTML-ben statikusan történik)


Ha konkrétan számítógépre programoznál, akkor Visual Basic, C, C#, C++ a legnépszerűbb / leghatékonyabb nyelvek. De van sok más lehetőség is.

2011. szept. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!