Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kell BOOTOLNI? kicsit...

Hogyan kell BOOTOLNI? kicsit elakadtam help

Figyelt kérdés
aza gond,hogy ujrakell telepitenem a gépet és eggyaltalan nem tudom.Vagyis anyu gépén annyi hogy berakom a cdt és már teéepit is tesomén nyomni kell az f9 et vagy f10 es es kivalasztom h cdröl induljon a gép.de az én gépemen hiaba nyomom nem ad be semmit sem.f1 et enged nyomni meg del etet.f1 utan csak egy csik villog bal felsö sarokban.léccike segitsetek hogyan kell bootolni vagy most mivan!!
2011. okt. 19. 21:33
 1/5 lindmayer ***** válasza:

ha figyelmesen nézed, akkor a bootolási képernyőn írja, hogy mit kell nyomni.

de ha nem írja(én már találkoztam ilyen géppel), akkor a következők szoktak lenni: F1, F2, F10, F12, ESC, DEL, ALT+ESC, Alt+DEL vagy valami hasonló

ha a bootolási sorrend jön fel, akkor kiválasztod

ha a bios, akkor ellépsz a boot-ho és kiválasztod a cd/dvd-t

2011. okt. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bootolni minden esetben bootol a gép, a kérdés csupán az, hogy miért nem az operációs rendszer telepítő rendszerlemezről (amikor a windows-t betölti a PC akkor pl. a master lemezről, azaz az alapértelmezett winchesterről bootolsz). Innentől a megoldás az lenne normál esetben (mint amit te is írtál), hogy az egyik f-billentyűvel, az esc-el, az Alt Del-el vagy a del-el be tudj lépni a boot menübe, vagy a biosba, hogy át tudd állítani az elsődleges bootolást merevlemezről CD/DVD-re. Ennek minden esetben sikerülnie kéne, ha a megfelelő billentyűt nyomod le (ebben a betöltési képernyő is egít, mert egy bizonyos időre kiírja azokat a billenytyűket, amikkel be tudsz lépni a biosba és a boot menübe). Az elsődleges feladat: minden f-biilenytyűt ki kell próbálni (a kérdésedből kiderült, hogy már megpóbáltad). Abban az esetben, ha a winchesterről tudsz bootolni, akkor a CD/DVD-ről is tudnod kéne, ám ha ez nem lehetséges, akkor marad a szervíz!
2011. okt. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szia köszi a segitséget de sajnos semmire sem jutottam amiket megadtál eggyiksem jo :S mondjuk 2 lehetöseget ir ki a gép bekapcsolaskor az eggyik az f1 a másik a del-et ha f1 et nyomok akkor csak beadja a fekete képernyöt és villog egy kis csik a bal felsö sarokban.illetve ha del etet akkor a biost adja be.nekem az kéne h valahogy beadja a boot menüt mind a masik gépen szépen sorba kiirja h honnan inditsam aztán okés,de eza gép nem ad be semmit vagyis nem ertek hozza :S :/ köszi elöre is ha segitesz
2011. okt. 19. 21:58
 4/5 anonim ***** válasza:
A Boot menüben át tudod állítani azt, hogy milyen sorrendben legyen a prioritás: pl. az elsődleges nálad is mint mindenkinél (valószínűleg) a master lemez (a winchester amin a windows van), ennek helyére állítsd be első helyre a CD/DVD-meghajtódat, ezt követően indítsd újra a géped (úgy hogy benne van a telepítő lemez), majd magától fog bootolni a CD/DVD-ről. DE! (nagyon fontos), ha a telep.lemezzel formáztad a winchestert, és kibontottad oda a windows fájlokat, és magától újraindul a géped, akkor ismét be kell lépned a biosba, hogy visszaállítsd a winchestert 1. helyre, majd ismét indítsd újra a géped, hogy fel tudja telepíteni a windowst! Ennyi
2011. okt. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jó lesz a BIOS is, mert ott is be tudod állítani a Bootsorrendet és nem mindegyik alaplapon van bootmenü
2011. okt. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!