Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kiderülhet-e? (normális...

Kiderülhet-e? (normális válaszokat )

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm ,ma adta elő az ötletét,az "ellenségeket"meg akarja leckéztetni.Mégpedig úgy,hogy csinál facebook-on egy kamu profilt(kamu e-mail címet)és kiírogatni az emberek üzi falára dolgokat.Mindenáron meg akarja csinálni,szerintem nem biztonságos,félek,hogy meghurcolják emiatt.Szóval KIDERÜLHET-E ,hogy Ő volt az?(BÁRMILYEN ÚTON MÓDON)
2011. okt. 31. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:

hát ha olyanokat ír ki ami becsületsértés vagy hasonló és utánajárnak, akkor minden képen kiderülhet! ha rendőrség bevonását kérik akkor igazságügyi-informatikusra bízzák, aki biztosan kideríti.


tudom, mert nálunk volt ilyen és feljelentést tettünk ar rendőrségen és meglett az írogató. :)

2011. okt. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám,hogy annyira durva dolgokat írna:S de nem tudom...Én annyit tudok,hogy szembesíteni akarja az összeset,hogy "milyenek"nekem ennyit mondott..De IP cím alapján vagy ilyesmi?
2011. okt. 31. 18:23
 3/10 anonim ***** válasza:
IP címet a szolgáltató tárolja 1 évig. De szerintem magánszemélyének nem adják ki.
2011. okt. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Argloss ***** válasza:

Egyáltalán nem kell hozzá semmilyen cím, hogy kiderüljön, hogy ki volt. Nyilván lesz tippje annak akinek írogatnak, hogy ki lehetett. Amint kicsit elkezd majd fenyegetőzni ki fog derülni a dolog, mert valaki beijed és elmondja majd.

Sima véleménynyilvánítás miatt meg nem fogja kiadni a facebook az adatait a rendőrségnek, ami nem is valószínű, hogy fog ilyesmivel foglalkozni.

2011. okt. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnos az IP alapján kiderülhet, ha feljelentés lesz belőle. Ez alapján könnyen beazonosítható, ki volt az, és feljelentés esetén a szolgáltatónak kötelessége kiadni az előfizető adatait.

A közhiedelemmel ellentétben a Proxit is ki lehet nyomozni, csak költségesebb, és tovább tart, de annak is van IP címe.

2011. okt. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mi 13an pereltük be ismeretlen tettest és fél év múlva kiderült, hogy ki volt (igaz nem facebook volt) és mivel fiatalkorúról volt szó ezrét csak 1,5 év felfüggesztettet meg 60ezer pénzbírságot kellett fizetnie.
2011. okt. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ráadásul a Facebbok mindent szigorúan naplóz, tehát a hatósággal maximálisan együttműködik.
2011. okt. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos kiderülhet a odáig fajul a dolog.

Ezért ha meg is csinálja csak szépen módjával.

Egyébként(bocs hogy eltérek) a mi időnkbe amikor ilyen volt a probléma a kocsma háta mögött levertük egymást.

2011. okt. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen ,de ő Pesttől nem messze él egy nagyobb községben,és ott mindenki mindenkiről hazudik,leskelődik,meg elméleteket gyárt,szóval nagyon tönkretették már idegileg,a helyi buszra is úgy száll fel,hogy tiszta lelki beteg,meg feszült,és nagyon sajnálom őt emiatt:/nem tudom,hogy lehet így élni ennyi feszkóval.elégtételt akart csak.Amit másokról tud azt nyilvánosságra hozni,persze névtelenül,mert akkor mindenki rászállna.
2011. okt. 31. 21:59
 10/10 Argloss ***** válasza:

Nekem igazából az jut eszembe erről, hogy a magyar hatóság vagy 70x kért a Google-től felhasználókról információkat tavaly és egyszer sem kapott. Viszont USA kérés esetében több, mint a felénél kiadta az adatokat... Mivel a facebook is amerikai, gondolom ugyanúgy nem fogja érdekelni Magyarország, főleg ilyen piti kis ügyekben, amikor szimplán csak irkálgat valaki semmi gyilkos szándék nélkül...

Ez igazából egy olyan dolog, hogy a falukban, közösségekben állandóan pletykálnak össze vissza. Ezekkel vagy nem foglalkozik az ember, vagy kiröhögi a sok marhaságot... Pletykálni azok szoktak, akiknek nincs igazából saját életük, szóval felesleges foglalkozni velük... Ha velük nem történik semmi, akkor kitalálnak valamit. Biztos, hogy érdemes foglalkozni velük?

2011. okt. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!